V plánu 21. sezony je celkem šest podniků. Startuje v sobotu 7. dubna, kdy se poprvé poběží Memoriál Jaroslava Podolana, zakladatele jezdeckého a chovatelského střediska koní ve Svinčicích.

Jaroslav Podolan zemřel po dlouhé nemoci 1. listopadu 2016. „Byl jednou z osobností, které stály za výstavbou závodiště v Mostě, proto si myslíme, že si tuto poctu určitě zaslouží,“ řekl ředitel Hipodromu Most Jakub Šimůnek.

Sezona bude dále pokračovat květnovou Jarní cenou města Mostu, na kterou naváže v červnu Cena Jezdectví a červencové Dostihy společnosti Pari Mutuel Urbain (PMU), největší francouzské sázkové kanceláře.

Tak se loni závodilo v Mostě: 

„Pro nás je to velká příležitost, jak získat pro české dostihy tolik potřebné finance,“ pokračoval ředitel Šimůnek. Doplnil, že oba dva mítinky budou satelitně přenášeny do Francie pro online i offline sázení. Šéf hipodromu také podotkl, že ze sázkového obratu ve Francii poputuje do Česka nezanedbatelný finanční obnos.

„Například loni, kdy měl den ve znamení PMU v Mostě premiéru, se na dostihy prosázelo 762 720 eur, což bylo podle tehdejšího kurzu v přepočtu přibližně 20,5 milionu korun,“ přiblížil ředitel závodiště. Mítink se uskuteční netradičně ve čtvrtek 12. července.

V srpnu pak přijde vrchol sezony, kterým budou Velká mostecká steeplechase, Velká letní cena Ústeckého kraje a 97. Svatováclavská cena. Při nich se na výhrách rozdělí více než milion korun. V říjnu pak ročník 2018 zakončí jubilejní 80. Cena zimního favorita.

Podle správce areálu Václava Štědronského bude dráha na zahajovací dostihový den patřičně připravena. „Jen doufám, že když začínáme o měsíc dříve než v minulých letech, že nám bude přát počasí,“ řekl Deníku Štědronský s tím, že jednou z významných novinek hipodromu je kamerový systém. „Areál jsme jím vybavili hlavně kvůli bezpečnosti, protože už několikrát se stal cílem zlodějů a nenechavců,“ uvedl správce.

Kalendář podniků na Hipodromu MostHipodrom Most7. dubna: Memoriál Jaroslava Podolana
12. května: Jarní cena města Mostu, Memoriál dr. Frankenbergera
1. června: Cena Jezdectví
12. července: Dostihy Pari Mutuel Urbain (PMU)
25. srpna: Velká mostecká steeplechase, Velká letní cena Ústeckého kraje a 97. Svatováclavská cena
20. října: Cena zimního favorita

Termíny parkurových závodů:
21. dubna, 19. května, 9. června, 5. srpna a 22. září

Na každý dostih bude zajišťovat kyvadlovou dopravu návštěvníků mostecký dopravní podnik. Ti, co přijedou autem, mají k dispozici rozsáhlé parkoviště. Vstupné se oproti loňsku mírně zvedlo. „Ze sta korun na sto dvacet,“ informoval ředitel závodiště Šimůnek.

Kromě šesti dostihových dní bude Hipodrom Most hostit také v období od 21. dubna do 22. září pět podniků v parkurovém skákání.