„Soutěž pořádáme, jelikož je na severu Čech takovýchto akcí málo. Pro spoustu dívek je Praha, kde se tyto soutěže pořádají často, daleko,“ míní Anna Zázvorková z pořádající agenury Promo & Zazvorkova.eu.

„Také bychom rádi motivovali mladé, aby se naučili prezentovat na veřejnosti, v našem případě tedy modelingu, potažmo soutěži krásy, jako účelné využití volného času. Navíc si myslíme, že je i u nás na severu spousta krásných děvčat,“ dodala Zázvorková, která zkušenosti s modelingem již má.

To už v tuto chvíli dokazují snímky na Facebooku, kde je v běhu vedlejší kategorie Miss Sever Facebook.

Soutěž Miss sever 2011 je určená dívkám od šestnácti do dvaadvaceti let a má dvě kola. Casting, kde odborníci vyberou dvanáct finalistek, se uskuteční 5. března. Slavnostní finále bude poté 26. března. V řadách poroty zasednou lidé z oblasti modelingu, sportovci a další celebrity.

Na castingu bude vybráno deset dívek odbornou porotou. Dvě dívky budou vybrány publikem. Z toho vyplývá, že čím více fanoušků přijde dívku do klubu podpořit, tím větší šanci má v této kategorii na úspěch. Lístky na casting stojí osmdesát korun a lze si je rezervovat předem.

Soutěž Miss Sever 2011 je nultým ročníkem. Určena je pěkným dívkám z celých severních Čech. Ty mohou posílat ještě do konce ledna přihlášky se svou fotografií, mírami a celým jménem na mail produkce@zazvorkova.eu.

O slavnostním večeru se bude z dvanácti finalistek volit klasicky Miss, Vicemiss, druhá Vicemiss, dále pak Miss Facebook. Na webou Deníku budou lidé moci také hlasovat o Miss Sympatie.