Důvodem k odvolání z postu ředitele je podle kraje neplnění právních povinností vyplývajících z vykonávané funkce a vědomé poškozování dobrého jména Ústeckého kraje. „Považuji své odvolání za nezákonné a bráním se soudní cestou,“ řekl Tyšer v úterý odpoledne Mosteckému deníku. Bude požadovat navrácení do funkce.

Ředitel, který má skončit ve funkci dnes, již delší dobu poukazuje na špatné hospodaření kraje a snaží se zabránit sloučení svého učiliště s Velebudickou školou.

S jednáním představitelů kraje jsou nespokojeni také rodiče a zaměstnanci SOŠ Meziboří. Kvůli přesunu tamních dílen odborného výcviku do areálu SŠT Velebudice se totiž marně zkoušejí zkontaktovat s radním za Ústecký kraj Petrem Jakubcem, který má v kompetenci oblast školství, mládeže a sportu. Ten podle svého vyjádření ale s lidmi normálně komunikuje.

„Když jsme vybírali školu, na které syn bude studovat, samozřejmě rozhodovala mezi jiným také prestiž školy. Kdybych chtěla své dítě nechat studovat ve Velebudicích, udělám to hned a nenechám ho dojíždět právě z Mostu, kde bydlíme, na Meziboří,“ napsala Jakubcovi mimo jiného matka jednoho z žáků Radka Pečená. Na odpověď už ale čeká skoro měsíc.