Mostečtí policisté se minulý týden zabývali neobvyklým oznámením, které přišlo zprostředkovaně ze sousedního Německa. Tam bylo odcizeno jízdní kolo, na kterém je modul GPS. Poloha na mapě poškozenému majiteli ukazovala město Most, konkrétně Bělehradskou ulici.

"Na místo se tedy vydali policisté hlídkové služby, kteří po odcizené věci pátrali. Na parkovišti si povšimli dvou vozidel Volkswagen s moldavskou registrační značkou," líčil zákrok mluvčí policie Václav Krieger.

Za jeden z vozů byl připojen přívěs překrytý plachtou. Policejní hlídka nahlédla dovnitř a nestačila se divit. "Ve vozíku bylo 15 různých rámů jízdních kol a 30 demontovaných kol. Byla to směs silničních, horských i elektrokol. Na jednom z rámů byl ještě neporušený ochranný zámek. Pravda vyšla po chvíli najevo," pokračoval v příběhu policista.

Pouta, zatýkání - Ilustrační foto
Stopy promluvily. Vykradenou restauraci v Mostě má na svědomí známý zloděj kol

Po provedené prověrce policisté zjistili, že výrobní čísla pochází z Německa a jsou v databázi hledaných kol. V rámci přeshraniční spolupráce se sousední zemí požádal policejní orgán SRN o zajištění všech jízdních kol, aby mohli být zjištěni  majitelé.

Ve dvou zadržných vozidlech bylo pět cizinců. "Policisté zjistili jejich totožnost a převezli je k výslechu. Při něm uvedli, že kola převáželi pro svého zaměstnavatele z Frankfurtu do Moldavska. A nebylo to poprvé. Policisté zajistili celý obsah přívěsného vozíku, tedy všech 15 rozebraných jízdních kol. Ta si pak i se všemi získanými informacemi převezmou němečtí kolegové, kteří budou celou věcí zabývat," dodal mluvčí policie.

Tohle vás také zaujme: Nejvíce toho na Braňanském posvícení snědl Maxijedlík Jaroslav Němec

Zdroj: Martin Vokurka