Bavič dětí, komik a kouzelník David Juřina z Mostu, který vystupuje pod uměleckým jménem Hopsík, vybojoval s představením HalaBala Show bronzovou příčku v kategorii Ostatní magie a připsal si tak další ocenění do své sbírky.

„Festival byl tentokrát velice speciální, protože se konal po covidové době, a tak emoce byly u všech patrné. Dojetí však střídal střídal úsměv a já jako bavič a komik, který baví převážně dětské publikum, jsem byl velice spokojen jak s publikem, tak s organizací celého festivalu. Vše klaplo tak, jak má,“ sdělil Juřina. Divadlo prý praskalo ve švech a děti se skvěle bavily. Nejprve se hrálo převážně pro školy a školky, pak následovaly volné vstupy na náměstí. „Večerní gala bylo vyvrcholením celého festivalu,“ dodal medailista.

David Juřina je umělec z Mostu, který se specializuje na zábavu pro děti.
Jsem stand-upista, potřebuji přímý kontakt s dětmi, říká nevšední umělec z Mostu

Dalším Mostečanem, který se představil publiku, byl kouzelník Petr Fix. Ten předvedl tajemné vystoupení s vyvoláváním ducha Harryho Houdiniho. K jeho překvapení ho porota ohodnotila finanční částkou, což byla speciální cena za originální koncept. „Cena je i takovým dloubancem do boku, aby příště Petr program vylepšil a zbavil se na pódiu obrovské trémy,“ uvedl Juřina.

Další festival bude v roce 2023. Tradici má od roku 1966, kdy jej založil vltavotýnský rodák a kouzelník Toni Mašek. Dvoudenní akce je jeho memoriálem. Letos se ho zúčastnili i zahraniční hosté z Nizozemí a Číny. Kouzlí se na náměstí a v kulturním domě Sokolovna.