Kvalitu koupacích vod pravidelně sledují krajské hygienické stanice. Jedná se o vybraná místa, kde se očekává více lidí, kterých je téměř 200 v republice.

Výsledky testování vody, které probíhá minimálně jednou měsíčně, najdete na interaktivní mapce na webu koupacivody.cz. Kvalita je jednoduše znázorněna pomocí pětistupnové škály.

GrafikaZdroj: Deník

Tip na koupání na Mostecku

Jezero v oploceném rekreačním areálu Benedikt vzniklo v druhé polovině 20. století zatopením zbytkové jámy uhelného dolu a patří mezi známé a využívané koupací oblasti. Výhodou jezera je jeho poloha na okraji Mostu (poblíž silnice I/27), odkud jezdí k Benediktu autobus MHD číslo 5.

Koupání je zdarma. U jezera jsou parkoviště, restaurace s ubytováním, bowlingem, tenisovým kurtem a dále veřejná WC, sprchy a různá sportoviště, dětská hřiště a okružní bruslařská dráha. Na plážích jsou dřevěné slunečníky a mola. Kvalitu vody měří během koupací sezóny pravidelně hygienická stanice a výsledky rozborů jsou dlouhodobě příznivé – voda je vhodná ke koupání. Letos byla překročena pouze hodnota chlorofylu-a.

V areálu je také letní amfiteátr, kde se během léta koná o víkendech jednou za dva týdny bezplatné filmové představení (od 17 a 20 hodin).

V Mostě je vhodné ke koupání i jezero Matylda, kde je podobná vybavenost a navíc kemp s recepcí a sociálním zařízením. Největší jezero Most, také bývalá šachta, se otevře pro veřejnost v sobotu 12. září.