Milovníci vodních radovánek po ukončení odstávky neocení pouze to, že veškeré bazény projdou během uzavření dokonalou očistou, čeká na ně i několik novinek. Ta první novinka se také týká úklidu. V rámci sponzorského daru městu Most od Mostecké uhelné získal aquadrom čistící přístroj v hodnotě vyšší jak tři sta tisíc korun. „Kromě této částky investujeme v aquadromu ještě do vysoušečů v šatnách, na ně původně nezbyly peníze. Každý stojí padesát tisíc,“ podotkla náměstkyně primátora Hana Jeníčková.
Ženy určitě ocení, že v jejich šatně budou vylepšeny a více zabezpečeny šatní skříňky. „Vyměníme také zástěny na centrálních WC a sprchách,“ dodal vedoucí provozu Miroslav Svoboda. Další úpravy už jsou pro odstávku bazénu běžné. „Vypustíme bazény a vyčistíme je, u divoké řeky máme někde prasklinku, takže ji budeme muset najít a odstranit. Silikonem vyspárujeme bazénovou halu, nebo také tobogány,“ vyjmenoval Svoboda činnosti, které uzavřený bazén v současné době čekají.
Po 14 dnech výluky bude bazén běžně zprovozněn, práce však neustanou, a to na venkovním bazénu, kam v blízké době dělníci zasadí nerezovou vanu. „Probíhaly velké diskuze, jestli máme zvolit opět nerezovou vanu. Jsou sice dražší, ale lépe to vypadá a snadněji se udržují. Proto jsme nakonec zvolili stejně jako uvnitř aquadromu toto řešení i pro venkovní bazény,“ vysvětlila Jeníčková. Veškeré práce podle ní budou dokončeny do konce tohoto roku. Celková rekonstrukce venkovních bazénů stojí zhruba 80 milionů korun.