Metrové rozšíření by se týkalo celé délky silnice, konkrétně pravé strany ve směru na Meziboří. V současné době se zpracovává projektová dokumentace. „Hotová bude do konce roku," říká Libor Tačner z chomutovského provozu Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, vlastníka komunikace.

Hlavním iniciátorem akce je starosta Meziboří Petr Červenka. Právě jeho v minulosti několikrát kontaktovali turisté i další chodci s přáním, aby vedle silnice vznikla stezka. Všechny pokusy o její vznik ale ztroskotaly. „Chceme tak alespoň částečně nahradit cestu, kterou se vzhledem k vysokým finančním nákladům nepodařilo a nepodaří zrealizovat. Zároveň jde také o zvýšení bezpečnosti chodců," uvádí Petr Červenka.

Méně peněz, klid s pozemky

Kraj v tuto chvíli nedokáže odhadnout, kdy by se na rozšíření mohlo začít pracovat. Otazník nyní zatím visí i nad cenou. „Ani jedno teď opravdu nedokážu říct. Návrh rozpočtu bude součástí projektové dokumentace. Přibližnou cenu tedy budeme znát v lednu. Poté nás i Meziboří čeká shánění peněz na realizaci, takže termín začátku prací neznáme," doplňuje Libor Tačner.

Náklady na původní variantu stezky byly vyčísleny zhruba na 30 milionů korun, rozšíření by mohlo stát až desetkrát méně.
Dřívější úvahy o cestě pro chodce narážely kromě vysokých finančních nákladů také na problémy spojené s výkupem pozemků. Ty by se měly kraji vyhnout.
„Samozřejmě se může stát, že někde narazíme například na pozemek Lesů České republiky, ale z větší části pozemky určitě patří nám," dodává Libor Tačner.