„Dodavatel, který vzejde z výběrového řízení, nám na vybraných úsecích odfrézuje poškozenou živici, v některých místech upraví podkladní vrstvy a položí nový živičný kryt," vyjmenovává místostarosta Karel Linhart.

V rámci bezpečnosti si Litvínov posvítil i na některé přechody pro chodce. Rekonstrukcí prošly tři v ulici Valdštejnská. Vznikly zde ostrůvky, které v nebezpečných místech zkracují přechodovou vzdálenost. Přechody jsou také nyní mnohem lépe osvětlené.

Ostrůvky ale sklidily vlnu kritiky. „Pro mě ostrůvky postrádají smysl. Myslím, že by dopravní situaci lépe a levněji vyřešil retardér," říká řidič Marek Patlevič, který ulicí projíždí i několikrát za den.

Další osvětlený přechod s ostrůvkem vznikne výhledově na Podkrušnohorské ulici před hamerskou střední odbornou školou, počítá se také se zúžením vozovky před sportovní soukromou základní školou. Výhledově by město chtělo upravit přechody u Billy na Osadě.

Zmizí i vyjeté koleje v zálivech pro autobusy městské hromadné dopravy. Vytlačenou živici koly autobusů nahradí pevnější zámková betonová dlažba a to ve Valdštejnské ulici, v Mostecké ulici u nádraží a v Janově v ulici Přátelství.

Firma, která úpravy provede, použije k opravě novou technologii infra termo homogenizační renovace. Po ekologickém posypu Ekogrit je to další krok města směřující k šetrnějšímu přístupu k životnímu prostředí. „Do konce července bude takto opraveno 4 tisíce metrů čtverečných výtluků městských komunikací," doplňuje místostarosta Karel Linhart.

Zničených komunikací, které ohrožují chodce i řidiče je v Litvínově jako šafránu. „Opravu si určitě zaslouží chodník na autobusové zastávce naproti Tescu. Objevila se tu půlmetrová díra. Může to být nebezpečné," varuje obyvatel Mikuláš Marek.