Město oslovilo nájemníky 339 bytů. Své stanovisko k privatizaci ale sdělilo pouze 148 nájemníků, což představuje 43,65 procent. Zájem o odkoupení bytu projevilo 130 nájemců, ale pouze 42 z nich bylo ochotno založit družstvo, což je pro privatizaci podmínkou. Odkoupení bytu odmítlo 17 nájemců.

„ Já jsem na městskou radnici napsal, že o odkoupení bytu zájem nemám, je to tady všechno v dezolátním stavu, odpady, elektrika, a to by stálo pěkné peníze. My jsme důchodci v pokročilém věku a nebudeme kupovat byt v takovém stavu. To by pak nebylo jenom pět set korun za metr čtvereční,“ řekl včera deníku dva a osmdesátiletý Josef Kubíček, který na Koldomě bydlí už přes padesát let.

Udělali jsme pro privatizaci maximum. Sešli jsme se s obyvateli Koldomu a situaci jim vysvětlili,“ komentoval výsledek průzkumu místostarosta Martin Klika. Vzhledem k nezájmu obyvatel Koldomu o privatizaci město záměr prodávat komplex nebude ani zveřejňovat. „Slíbili jsme, že Koldum neprodáme nikomu jinému, než lidem, co v něm bydlí. Většina z nich neprojevila zájem, nic se tedy prodávat nebude,“ zdůraznil starosta Daniel Volák, aby zabránil spekulacím o tom, že město prodá komplex jako celek jinému zájemci.

Rekonstrukce za desítky milionů

Nutné rekonstrukce tedy zůstanou na bedrech města. Jedná se zejména o rozvody teplé a studené vody, svislé kanalizace a elektroinstalace. Předpokládané náklady na nejnutnější práce jsou 60 – 70 milionů korun, které město v současné době nemá.

„Nad touto investicí se budeme muset do budoucna zamyslet. Můžeme například zvážit úvěr na rekonstrukci. “ prohlásil radní Petr Myšák.

Měst Litvínov od roku 1998 do roku 2005 do obytného domu investovalo 140 milionů korun. Město podle tiskové mluvčí Litvínova Evy Maříkové provedlo na Koldomu generální opravu střech, výtahů, ležatých rozvodů kanalizace, dále úpravu vstupů, výměnu oken, zateplení budov, výměnu hlavních bytových dveří, rekonstrukci nouzového osvětlení a požární ventilace na chodbách.