Sdružení nájemníků Koldomu opět zjišťuje, zda by tamní obyvatelé měli zájem o jeho privatizaci. Město Litvínov už před rokem začalo dávat signály, že by se prodeji obytného komplexu s více než třemi sty byty nebránilo. K prodeji je nakloněno i současné vedení litvínovské radnice. Novinkou nyní je, že mezi nájemníky a městem se objevil takzvaný prostředník. Tím je Stavební bytové družstvo Krušnohor. To by mohlo od města technickou památku odkoupit a posléze nájemníkům byty nebo družstevní podíly odprodat.

„Formu následného odkoupení od Krušnohoru jsme ještě neřešili, nyní jde o to zjistit, zda by nájemníci souhlasili provést privatizaci prostřednictvím Krušnohoru,“ řekl včera Deníku Pavel Hammerlindl ze sdružení nájemníků Koldům. Vedení Krušnohoru včera Deníku zájem o bytový komplex potvrdilo. „Sdružení nájemníků nás oslovilo, jestli by jednou z variant mohla být privatizace přes nás. My jsme řekli, že pokud budou mít zájem, tak ano,“ řekl včera ředitel Krušnohoru František Ryba.

Pokud by k privatizaci prostřednictvím Krušnohoru došlo, sdružení nájemníků uvažuje o dvou variantách následného odkoupení. Jednou z nich je, že Koldům by odkoupilo SBD Krušnohor od města a následně jim za stejnou cenu prodalo jednotlivé družstevní podíly. Druhou možností je byt koupit do osobního vlastnictví a dům ve spolupráci s Krušnohorem spravovat jako Společenství vlastníků bytových jednotek.

O privatizaci Koldomu stále litvínovská radnice uvažuje. „V letošním roce by měla být jistě prodiskutována otázka o prodeji Koldomu,“ řekl včera radní města Vlastimil Doležal.