Budoucím domovem nových obyvatel bude lokalita u Holubího vrchu. „Vznikne tam 29 rodinných domků a je o ni velký zájem, což mi potvrdil i majitel firmy, která již získala stavební povolení na vybudování inženýrských sítí,“ řekl Deníku starosta Klínů Jiří Matoušek.
Podle jeho slov vzhledem k tomu, že pozemky jsou v atraktivní lokalitě a jsou velmi drahé, noví obyvatelé budou z řad movitějších lidí a budou to převážně mladé rodiny s dětmi. „Určitě si nikdo tak drahý pozemek nekoupí jen na rekreační chatu,“ dodal Matoušek.
Pro Klíny je příchod nových lidí do obce také zajímavý z hlediska přísunu peněz. „Minimálně se zdvojnásobí počet obyvatel a dostaneme se nad hranici stovky,“ uvedl starosta s tím, že tak obec získá více peněz ze státní pokladny.
Finance nicméně obec bude potřebovat i na rekonstrukci vodovodu. „Jednak to patří mezi naše priority, které jsme si stanovili se zastupiteli, jednak obnovu vodovodu musíme realizovat co nejdříve, abychom mohli zásobovat pitnou vodou právě i nové domy u Holubího vrchu,“ vysvětlil Matoušek s tím, že procesně je vše již vyřešené, nicméně výši nákladů obec ještě nezná. „Nejprve musíme stavbu vyřešit s vlastníky pozemků, pak teprve zjišťovat cenu,“ vyjádřil se starosta a ihned dodal, že rekonstrukce si určitě vyžádá finance v řádech milionů korun. Část z nich chtějí Klínští získat z programu obnovy venkova, pokud bude bez komplikací fungovat výroba elektřiny z dvou nových větrných elektráren, do obecní pokladny z nich také potečou finance, které se využijí na rekonstrukci vodovodu.