Hrozící výrazný úbytek diváků, kteří v posledních letech přestávali do starého kina chodit, se podařilo zastavit. Návštěvnost byla od letošního ledna do konce března mírně vyšší než v prvním čtvrtletí loňského roku.

„Obrat ze vstupného narostl," sdělil manažer kina Petr Král. Lidé si podle něj novinku chválí, jsou rádi, že nemusejí jezdit do kin v jiných městech.

Za 3D lidé platí v Mostě obvykle 130 korun, někdy i více. Třeba dnes kinoi nabízí 3D záznam koncertu skupiny U2 a vstupenka stojí 150 korun. Levnější je běžné promítání. V sále Mini stojí i 70 korun.

Po mnoha letech se ke zvýšení vstupného odhodlal mostecký hipodrom. Na koňské dostihy letos pouští za 50 korun, dřív návštěvníci platili 40 korun. Důvodem jsou rostoucí náklady na provoz areálu a péči o návštěvníky. Hipodrom na oplátku zachoval a rozšiřuje bezplatné služby pro veřejnost. „Myslíme si, že zvýšení ceny vstupenky je symbolické a že její výše je stále pro lidi přijatelná," sdělila mluvčí hipodromu Kateřina Lapárová. Očekávaný vyšší výnos ze vstupného se použije například na bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravu na hipodrom během dostihových dní. Akciová společnost nechala zdarma i parkování, poplatek nevybírá ani za bruslařskou dráhu, hřiště a toalety. Na dostihy mohou stále zdarma zdravotně postižení a děti do výšky 140 centimetrů. Koncem května se v areálu otevře piknik centrum s grily a lavicemi.

Výhody pro fanoušky motosportu letos udržel mostecký autodrom. „Vstupné jsme nechali na úrovni loňského roku, pouze se do něj promítlo zvýšené DPH," uvedl sportovní ředitel Autodromu Most Michal Marek. Invalidé mají opět vstup zdarma. Ušetří i rodiny s dětmi do 130 centimetrů, které neplatí. Vstupenka na závody stojí od 50 do 450 korun, nejdražší je třídenní na tahače, což je vrchol sezóny.