Okresní soud v Mostě uvalil v úterý na podnět policie vazbu na 24letého muže z Mostu. Ten měl tento týden po půlnoci vniknout v Mostě do rodinného domu v době, kdy jeho obyvatelé spali. V přízemí domu, které prohledal, měl odcizit mobilní telefon, fotoaparát, tašku na kočárek a jiné drobnosti. Na venkovní parapet si připravil brašnu s notebookem, tašku s různými doklady, platební kartou, peněženku a finanční hotovost. Věci z parapetu neodnesl, byl totiž vyrušen poškozenými, které probudil podezřelý hluk v domě a z domu utekl.

Poškozený běžel za ním, venku se s ním přetahoval o tašku s věcmi. Při tom mu neznámý muž vyhrožoval zabitím. Poškozený z obavy o své zdraví muže dál nepronásledoval. Toho však záhy zadrželi strážníci městské policie, kteří okolí místa činu prohledávali a podezřelou osobu dle popisu vypátrali. Lup v hodnotě 15 000 korun byl zajištěn a vrácen zpět poškozenému. Vyšetřovatel muže, který se loni v listopadu vrátil z vězení, obvinil z přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Zadržený skončil v policejní cele a v úterý byl eskortován do vazební věznice.

Další případy

Z domu ukradl z topení termohlavice, topení poškodil, lup zpeněžil
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil tento týden z přečinu krádeže vloupáním a poškození cizí věci 28letého muže z Mostu. Ten měl koncem března v obci na Mostecku vniknout do neobydleného domu a tam v několika místnostech měl odcizit přes 30 kusů termohlavic z topení. Při neodborném zásahu poškodil radiátory. Odcizené hlavice prodal. Poškozené firmě, která je vlastníkem domu, zanechal obviněný škodu ve výši 26 tisíc korun. Obviněný je stíhán na svobodě. Už v minulosti byl za krádež odsouzen k nepodmíněnému trestu a z vězení se vrátil v roce 2014.

Přišli o mobily
O mobilní telefony přišli tento týden dva občané. Litvínovanka mobil ztratila neznámo kde a někdo cizí si telefon za 19 000 korun přivlastnil. Případem přečinu zatajení věci se nyní zabývají litvínovští policisté. Nový mobil si bude muset pořídit muž z Mostu. Ten byl o víkendu v jednom mosteckém baru. Na židli si nechal volně odloženou bundu a v ní měl telefon. Zřejmě si oděv řádně nehlídal a o mobil přišel. Škodu vyčíslil na částku 6 000 korun a krádež oznámil mosteckým policistům.

Policie hledá psa, někdo ho v úterý ukradl u Tesca
Litvínovští policisté přijali v úterý oznámení o krádeži psa. Toho někdo odcizil včera kolem 18.45 hodin. Jeho majitelka psa uvázala u nákupního supermarketu Tesco v Litvínově v zadní části u bílé nádrže. Asi po čtvrt hodině poškozená zjistila, že pes na místě není. Šlo o jorkšíra černohnědé barvy, starého 9 roků a slyšícího na jméno Tim. Jakékoliv informace k odcizenému psu může kdokoliv sdělit na obvodní oddělení Policie ČR v Litvínově nebo městské policii.

Policisté kontrolovali dodržování stanovené rychlosti
Na kontrolu dodržování stanovené rychlosti se zaměřili tento týden dopravní policisté v rámci krajské dopravně bezpečnostní akce. Hlídky policistů v Mostě a jeho okolí zastavily a zkontrolovaly celkem 29 motorových vozidel a zjistily 27 přestupků v dopravě. Za 20 z nich uložili muži zákona řidičům pokuty a 7 přestupků předají do správního řízení. Tři řidiči šlápli na plyn razantněji, než směli, a vyinkasovali pokuty ve výši 3 000 korun. U tří osob hlídky zjistily nepoužití bezpečnostních pásů, u 11 aut byl odhalen nevyhovující technický stav. Jeden řidič řídil přesto, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Pět řidičů nákladních automobilů nedodrželo bezpečnostní přestávku při řízení.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 25. května