„Rozhodnuto není,“ potvrdila Deníku Iva Mazurová, vedoucí magistrátního odboru rozvoje a územního plánu.

Zchátralý areál chtějí dvě soukromé firmy, mostecká Standard Gamma a pražská MS development. Navrhují přestavbu na bytový komplex s provozovnami služeb. Lidé z radnice naznačili, že potřebují na posouzení obou záměrů více času. Kolik, to netuší.

Radní nechali zveřejnit v radničních novinách popis obou záměrů a anketu. Lidé mohou radnici zasílat svou volbu písemně nebo vhodit vystřižený obrázek zvolené studie do schránky v recepci úřadu.

„Ve schránce dnes bylo deset lístků, další dvě reakce přišly přímo do redakce Mosteckých listů,“ řekla Deníku mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.
Názory se připojí ke stanoviskům obyvatel Zahražan, kteří přišli v září na veřejné projednávání s investory.

Jasno mají obyvatelé paneláku, který se skeletem sousedí. Představenstvo bytového družstva Pod Hněvínem už 8. září jednomyslně doporučilo městu jménem všech družstevníků a obyvatel bloku 537 přijetí projektu MS development. „Obě studie jsem podrobně analyzovali,“ ujistila místopředsedkyně družstva Milena Vágnerová. Doporučená firma by ale podle družstva měla snížit počet bytů o třetinu a ubrat podlaží.

I když rozhodující slovo budou mít radní, družstvo v každém případě prosazuje, aby město prodalo objekt Zahražan až po řádné kolaudaci stavby.
Společnost Standard Gamma chce vybudovat 116 bytů v šesti podlažích. MS development plánuje nižší komplex se 150 byty.