Vlastimil Balín (59; nestraník za hnutí Občané městu, město občanům), senátor
Před šesti lety byl zvolen za KSČM. Z komunistické strany byl vyloučen letos poté, co se rozhodl mandát obhajovat, přestože jej strana po roztržce v okresní organizaci do senátních voleb nenominovala. Bývalý místopředseda KSČM (1996-2004), s výjimkou let 1990 až 1995, kdy pracoval u výrobní linky v Chemopetrolu, působil od svých 24 let jako politický pracovník komunistické strany. Absolvent Vysoké školy politické ÚV KSČ je členem mosteckého zastupitelstva, dříve byl i zastupitelem Ústeckého kraje.

Zdeněk Brabec (53; ČSSD) - podnikatel ve stavebnictví
Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Kadani, do roku 1992 pracoval v různých funkcích v mosteckých Pozemních stavbách, odcházel z funkce výrobního náměstka. V politice se dosud příliš neangažoval, jako člen ČSSD ale poslední čtyři roky působí v komisích při Krajském úřadě Ústeckého kraje. Letos byl také okresním volebním manažerem strany pro sněmovní volby.

Vlastimil Doležal (55; nestraník za Věci veřejné) - ředitel vzdělávací společnosti, do letoška člen ODS
Před listopadem 1989 pracoval jako učitel, v roce 1990 vstoupil do komunální politiky a byl zvolen starostou Litvínova, ve funkci vydržel deset let a až do roku 2006 zasedal v zastupitelstvu Litvínova. Od podzimu 2000 je krajským zastupitelem, dvě funkční období byl také radním. Byl členem OF a později ODS, kterou letos opustil poté, co byl odvolán litvínovský starosta Milan Šťovíček (také on odešel z ODS, nyní je poslancem za VV).

Václav Hofmann (56; ODS) - ředitel mosteckého divadla, krajský zastupitel
Po maturitě neúspěšně studoval medicínu, krátce pracoval v chemičce a od roku 1976 působí jako manažer v kulturních zařízení. Při zaměstnání vystudoval teorii kultury na pražské filozofické fakultě a od roku 1985 působí v Městském divadle v Mostě, nejprve jako náměstek a od srpna 1991 jako jeho ředitel. Působí také v Euroregionu Krušnohoří. Třetí volební období je členem zastupitelstva Mostu, od roku 2004 je také zastupitelem Ústeckého kraje.

Josef Nétek (56; KSČM) - starosta města Lom, zastupitel Ústeckého kraje
Vyučil se malířem, při zaměstnání vystudoval průmyslovku a dnešní Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu v Ostravě. Po roce 1990 začal podnikat. V komunální politice se angažuje od poloviny 80. let, kdy se stal poslancem tehdejšího národního výboru, později se stal členem městské rady a od roku 1999 je starostou Lomu. Před dvěma lety byl zvolen také krajským zastupitelem a letos opět kandiduje do městského zastupitelstva.

Sáša Štembera (60; nestraník za TOP 09) - primář chirurgického oddělení nemocnice v Mostě
Po maturitě vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové a od roku 1974 pracuje na chirurgii mostecké nemocnice. V minulosti se angažoval v komunální politice, v letech 1998-2006 zasedal v zastupitelstvu města Litvínova, zvolen byl jako nestraník na kandidátce Sdružení nezávislých kandidátů.

Tomáš Vandas (41; DSSS) - bývalý předseda Dělnické strany, kterou letos rozpustil Nejvyšší správní soud; verdikt později potvrdil i Ústavní soud
Vyučil se instalatérem, poté si dodělal strojní průmyslovku a nedávno absolvoval bakalářský obor sociální a masové komunikace. Pracoval u pražského Dopravního podniku a stavebních firem, nyní je manažerem jakosti. Politicky se začal angažovat v pravicově extremistické SPR-RSČ, byl i poslaneckým asistentem. V lednu 2003 byl jedním ze zakládajících členů Dělnické strany, řídil i stranické Dělnické listy.

Alena Dernerová (52; nestraník za Severočeši.cz) - dětská neuroložka, členka zastupitelstva Mostu (zvolena za SNK ED)
V posledních letech je výraznou kritičkou vedení kraje kvůli nákupům zdravotnické techniky a hospodaření krajského zdravotnictví. Letos získala Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost od Nadace Charty 77.