Zakopnutí či vyvrtnutí kotníku hrozí třeba na děravých cestách u školky v ulici Hutnická, u 3. ZŠ, na Moskevské nebo u bloku 518. Právě chodníky u některých obytných domů, kde bydlí senioři a rodiny s kočárky, patří k nejhorším.

Natočili jsme pro vás, kde jsou v Mostě nejhorší chodníky

Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Radnice letos plánuje další opravy a rozpočet na ně navýší o miliony korun. „Chceme se zaměřit na chodníky uvnitř sídlišť, které se používají denně,“ sdělil náměstek primátora Václav Zahradníček. Jedná se o chodníky s asfaltovým povrchem i ze zámkové dlažby.

Radnice s technickými službami chodníky zmapovala a část z nich zařadila do první priority oprav. Práce začnou po oteplení. „Myslím, že to bude hodně vidět,“ řekl primátor Marek Hrvol. Do konce roku chce město napumpovat do vylepšení svých chodníků a silnic desítky milionů korun.

Nedokončená Hraběcí (lidově Čertova) kaple. Víte, kde se nachází?
FOTOHÁDANKA z Mostecka: Čertova kaple nebyla dostavěna. Víte, kde se nachází?

Podle dopravně-sociologického průzkumu z roku 2016 se na celkové mobilitě Mostečanů nejvíce podílejí cesty pěšky, následují cesty osobním automobilem (jako řidič) a autobusem MHD. „V Litvínově lidé vykonají o něco více cest automobilem než pěšky a rovněž zde má větší roli cestování tramvají,“ píše se v Plánu udržitelné městské mobility měst Mostu a Litvínova.

Závady na komunikacích v Mostě mohou lidé oznamovat i s fotkami přes radniční aplikaci Munipolis. V Praze založil neziskový sektor portál Chodci sobě specializovaný na hlášení problémů v pěší dopravě, díky němuž místní úřady vyřešily už přes 1 500 závad.

A tohle jste viděli?

Zdroj: Policie Most

Policejní honička na Mostecku, více zde: Rallye na Mostecku, závodníci proti policii. Riskantní honička skončila v plotě