Technické služby, které stoprocentně vlastní město a které nyní sídlí v pronájmu v ulici S. K. Neumanna, se měly stěhovat do „vlastního", konkrétně do areálu v Žižkově ulici. Jenže se ukázalo, že by tento přesun stál daleko více, než se původně předpokládalo.

„Konkrétní finanční analýza odhalila, že by to vyšlo na téměř padesát milionů korun, což je pro nás velké sousto i vzhledem k tomu, jaké investiční akce máme před sebou, například výstavbu nové plavecké haly," řekl místostarosta Litvínova Milan Šťovíček. Mnoho milionů by si vyžádalo zpevnění ploch v areálu, který je poddolovaný.

Proto se začala radnice zabývat dalšími variantami. V současné době úředníci „zkoumají" volné areály na území města, které by přicházely v úvahu. Ve hře je například areál společnosti Schoeller u nádraží. Ze hry ovšem ještě není ani Žižkova ulice. Město nevylučuje ani možnost, že společnost zůstane v ulici S. K. Neumanna.

„Hodně záleží na budoucí činnosti technických služeb. Jestli si zachovají stávající rozsah služeb, nebo jestli se budou věnovat ještě něčemu dalšímu a rozvíjet se. To všechno se teď řeší. Do pololetí chceme materiál předložit zastupitelům. Ti rozhodnou, jak postupovat dál," pokračoval Milan Šťovíček.

Pokud by se nakonec technické služby nepřesunuly do Žižkovy ulice, město bude muset začít řešit budoucnost tohoto svého areálu. „Pak by se nabízela možnost prodeje, v krajním případě i demolice," dodal místostarosta Milan Šťovíček.