Většina z nich se chystá vyrazit za sluníčkem do zahraničí, ale jsou i tací, kteří budou svou dovolenou trávit na obecním úřadě u psacího stolu. Nejdál se asi podívá starosta Braňan. „Bude to krátká dovolená, jen osm dní. Ale vyrážíme za zetěm a dcerou do Irska, kde bydlí,“ popsal nám své plány na léto starosta Vlastimil Krupka.

A zatímco starosta Korozluk Dimitrij Sklenka si teď užívá na chorvatských plážích, nejvyšší hlavy některých dalších obcí se na opalování a sbírání mušlí teprve chystají. „V září odjíždím do Itálie,“ řekl starosta Lomu Josef Nétek. Na dobrodružnou cestu se zase připravuje lužický starosta Karel Tuzar. „Chci jet do Bulharska, vlastní turistika, poznat hory a mnichy,“ vypráví své zajímavé letní plány nejvyšší muž Lužic.

Do zahraničí pojede i starosta Meziboří. „Plánuji lázně na Slovensku, na přesný název si teď nevzpomenu. A pak budu asi na chalupě,“ říká Miroslav Huml.

Starostka Bělušic bude zase o prázdninách pracovat na opravách domku. „Mám ve Světci takový polorozpadlý dům, takže budu určitě tam. Nikam jinam se nechystám,“ prozradila Deníku Iva Šindelářová.

Vedení některých obcí však také hodlá trávit svou dovolenou v ryze pracovním duchu. „Byla jsem již na dovolené v únoru. Takže se budu v létě spíše věnovat práci, máme toho na zařizování opravdu hodně. Maximálně si vyrazím v srpnu na týden s vnoučátky tady někam v tuzemsku,“ říká místostarostka Obrnic Drahomíra Miklošová. Podobný program si naplánovali i starostové Nové Vsi v Horách a Skršína. „Nikam letos nepojedu. Ještě se teprve na novém místě zabíhám a tak zůstanu v létě tady,“ uvedl starosta Jan Bejček, který je ve svém křesle teprve pár měsíců. „Nikam se nechystám i o dovolené budu pracovat,“ svěřil se Deníku skršínský starosta Zdeněk Novotný.