Výše kapesného se samozřejmě mění podle věku dítěte. Žáci středních i základních škol, dostávají kapesné ve výši 50 až 500 korun. Nejčastěji své peníze utratí za pamlsky, hračky, oblečení nebo kredit. Spousta dětí je s množstvím peněz, které získávají od rodičů, nespokojena a přály by si dostávat ještě větší finanční obnos. Ovšem existuje i velké množství dětí, které si se svým současným kapesným vystačí.
„Starší dcera , která chodí do druhého ročníku gymnázia dostává 500 korun měsíčně . Ta mladší chodí do sedmé třídy a dostává 300 korun. Děvčata si s penězi hospodaří sama. Snažím se je většinou hlídat, za co je utrácí. Starší dceři jsme teď pořídili studentský účet,“ sdělila Martina Končoková.
V současné době je stále více možností založit si studentský účet u některé bankovní společnosti.
Děti si tak mohou spořit a také se naučí lépe zacházet s penězi. Konta si pořizují také kvůli výplatám z brigády, jelikož většina firem již nechce vydávat výplatu hotově, ale chce ji zaslat převodem na účet. Tak má dítě všechny své úspory neustále pod dozorem.
Představy dětí o tom, kolik by chtěli dostávat peněz, se liší poměrně málo. Kapesné se liší v závislosti na stáří a pohlaví dítěte.