Zakázka by měla stát 223 milionů korun, zhruba 85 procent dodají evropské dotace. S nimi byl problém, ministr Vladimír Tošovský z Fischerovy vlády tlačil na jejich nepřidělení kvůli tomu, že Jiřetín se bude stejně bourat kvůli těžbě uhlí.

Kanalizace městečku s 2500 obyvateli dlouhodobě chybí, když ale zažádalo o evropské dotace, narazilo. V roce 2010 se proti postavil dokonce i ministr průmyslu Tošovský, který v několika dopisech žádal ministerstvo životního prostředí, aby Hornímu Jiřetínu peníze neposílalo. Prý bylo vhodnější počkat, jak dopadnou politická jednání o prolomení územních limitů těžby uhlí schválených vládou v roce 1991.

Proti stavbě kanalizace se stavělo i místní sdružení, které chce jednat s těžaři o eventuálním odprodeji pozemků a domů. Valná většina Jiřetínských ale zbourání města odmítá. Nakonec rozhodovalo ministerstvo financí. "Jsme rádi, že to tak dopadlo, hodně to pomůže městu a jeho rozvoji, který ta situace umrtvovala," řekl ČTK místostarosta Vladimír Buřt (SZ).

Projekt zahrnuje celkem 33 kilometrů odpadních stok a čistírnu odpadních vod plánovanou pro 2805 obyvatel. Stavební práce by měly začít letos na jaře a hotovo by mohlo být během příštího roku.