K nehodě došlo v 11.40 hodin. Kamion, který převážel velký stavební stroj, narazil v mosteckých Čepirohách do železničního viaduktu nad silnicí I/27 Most – Žatec. „Alkohol nebyl u řidiče zjištěn. Nehoda se obešla bez zranění," řekl Mosteckému deníku policejní mluvčí Daniel Vítek. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Po viaduktu, který vlastní těžební společnost Vršanská uhelná, vozí vlaky uhlí do elektrárny Počerady, která patří společnosti ČEZ.
„Po ohlášení nehody jsme na místo zavolali statika. Ten po prohlídce viaduktu konstatoval, že je nutné zastavit železniční přepravu uhlí," sdělila Mosteckému deníku mluvčí Vršanské uhelné Liběna Novotná.

Těžaři zahájili přípravy na rychlou, havarijní opravu poškozeného mostu. Stavební práce se mají zvládnout do pondělí, s otevřením mostu pro vlaky se počítá v úterý.

Elektrárna Počerady výrobu energie nepřerušila. Ve skladech má 117 tisíc tun uhlí. „Pro elektrárnu žádný problém nenastane, pokud se oprava viaduktu stihne do úterý. Tak to máme spočítáno," řekl Mosteckému deníku Ota Schnepp, severočeský mluvčí skupiny ČEZ. Pokud by se měla oprava mostu protáhnout, elektrárna zvolí náhradní řešení dodávky uhlí.

Vršanská uhelná zatím škody na mostu nevyčíslila. Viadukt slouží jen pro nákladní přepravu, osobní vlaky po něm nejezdí.