Obyvatelé obrnické části Chanova se stále více obávají o svůj majetek. „Zvýšení majetkové trestné činnosti a násilné trestné činnosti nás donutilo k razantním krokům. Je potřeba proti těmto nepřiznivým vlivům bojovat,“ řekl ve středu na zasedání zastupitelstva obce Obrnice ředitel mostecké policie Václav Jakubík. Kamerový systém bude na místech, na nichž se obec společně s policií dohodne. Bude se jednat o obzvláště kritické části obce, kde nejčastěji dochází ke krádežím. Spolu s kamerami přibudou v Obrnicích také policejní hlídky, které budou dohlížet na pořádek v obci. „Nemáme strach jen v noci, ale také přes den, když jsme v práci a naše domovy nikdo nehlídá,“ sdělil Deníku jeden z občanů.
Policie bude usilovat o kombinované hlídky, to jest policejní příslušníky v autech a pěší. Dojde nejspíš i k využití posil z Městské policie Most.
„Bohužel máme málo policistů na to, abychom zajistili dostatek hlídek. Proto budeme potřebovat pomoc od městské policie, “řekl Jakubík.
Občané Chanova předali při zasedání zastupitelstva petici, ve které jsou zaznamenány všechny nedostatky a problémy v obci. „Součástí kamer bude také záznamové zařízení, což může pomoci při objasňování trestných činů. Zároveň to bude jakási prevence proti zločinu v naší obci, “ řekl starosta Obrnic Stanislav Zaspal.
Prozatím mají být kamery umístěny v částích obce Obrnice a České Zlatníky . Nyní se pracuje na projektech, které by měli financovat další rozšíření kamerového systému k Chanovu.
Zároveň s kamerovým systémem proběhne v rámci bezpečnostních opatření na podzim v obci rekonstrukce dopravního značení, zvýšení počtu přechodů pro chodce a také umístění radarů pro řidiče.