Meziboří nemá vlastní městskou policii. Strážníci z Litvínova tam na základě smlouvy slouží dvacet hodin měsíčně. „Musím poděkovat litvínovským strážníkům za jejich práci v Meziboří. Občané pozitivně vnímají, že strážníci kontrolují zahrádkářské kolonie, nebo například dodržování nočního klidu hosty místních restaurací. při vzájemné spolupráci Městské policie Litvínov a Policie ČR je Meziboří bezpečné město jen s velmi nízkou kriminalitou," uvedl starosta Petr Červenka.

Oáza bezpečí

To potvrzuje i šéf policistů na Mostecku Jiří Volprecht: „Z měst na Mostecku je kriminalita nejnižší v Meziboří." Ve městě je také služebna státních policistů.

Kamery v Meziboří budou ve zkušebním provozu dva měsíce. „Je nutné si nastavit pravidla a během dvou měsíců by mělo být jasno, co bude vyhovovat všem. Pokud obsluha kamerového systému zjistí v Meziboří událost, která si vyžádá zásah, vyjede hlídka Městské policie Litvínov. Zároveň bude o této události informována také Policie ČR. Jsem přesvědčen, že stejně jako v Litvínově, i v Meziboří se s Policií ČR sladíme a u zásahu se budeme doplňovat," uvedl velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban.

Kamerový systém v Meziboří vítá také vedoucí obvodního oddělení Policie ČR Litvínov Jindřich Kusý. „Kamerový systém je věc, která pomáhá zajistit bezpečnost ve městě, zároveň ale působí jako prevence kriminality a slouží i zpětně při objasňování případů. jsem rád, že je nyní i v Meziboří," uvedl Jindřich Kusý.

„Přestože kriminalita v Meziboří je velmi nízká, k přestupkům i trestným činům tu dochází. Lidé se pod dohledem kamerového systému budou cítit bezpečněji a navíc ti, kteří chtějí páchat nepravosti, budou vědět, že tu kamery jsou," dodal Jindřich Kusý.(oh, ema)