V Janově tak přibude šest nových kamerových bodů, přičemž současné kamery se přesunou do Litvínova. Město také předložilo ministerstvu financí první tři návrhy na zrušení licencí pro výherní terminály v případech, kdy v hernách dochází k porušování veřejného pořádku.
Během prázdninových měsíců se bude také modernizovat operační centrum Městské policie Litvínov.

„Dojde k přebudování celého operačního střediska na městské policii. Počítáme se čtyřmi pracovními místy pro tělesně postižené, tak aby mohli být zařazeni do pracovního procesu,“ řekl místostarosta Litvínova Martin Klika.

„Nadále přibude šest kamerových bodů v Janově. Budou to nové digitální kamery. Tento systém začneme budovat směrem z Janova do celého Litvínova. Po finanční stránce jsou tyto technologie daleko lacinější než původní analogové kamery,“ doplnil Klika.

Bezpečnost posílí i další dva mobilní kamerové body. Nová technologie bude mít pro městskou policii řadu výhod. Zlepší se centrální řešení techniky na dispečinku, vyřeší se otázky bezpečnosti, ochrany a zálohování citlivých dat. Sníží se také náklady na provoz a údržbu všech technických systémů na dispečinku. Díky technickému vylepšení bude moci obsluha kamerového systému například definovat alarmové zóny, systém umožní automatizaci sledování pohybu pachatele nebo prodloužení doby uchování záznamu kamer.

Nový kamerový systém včetně centrálního serveru, nového operačního střediska a mobilního kamerového systému se dvěma body si vyžádá více než čtyři miliony korun.

Radní řeší i nekontrolovaný provoz videoloterijních terminálů. Město podalo tři návrhy na zrušení povolení pro výherní terminály. Jedná se čistě o on – line automaty.

„Týká se to tří heren a automatů je kolem dvaceti. Jsou to automaty, které povoluje, rozhoduje o nich a také za ně vybírá peníze ministerstvo financí. Město s nimi nemá nic společného, až na to, že je má nechtěně umístěno na svém území,“ uvedl starosta města Daniel Volák.

Herny, které by podle města měly přijít o právo provozovat videoterminály, jsou Dragon 1, Dragon 2 a Casino Magic.
„Tyto tři herny jsou umístěny v Janově a návrh o zrušení jsme podali proto, že na sebe nabalují negativní jevy, jako je zvýšená kriminalita, podávání alkoholu mladistvým, umožnění hry mladistvým, rušení nočního klidu a drogová scéna,“ řekl Volák.

„Podle zákona nesmí mladiství do herny ani vstoupit a provozovatel mu nesmí dovolit účast na hře. Při provozování výherních videoterminálů spadajících do ministerstva financí v Litvínově byla zákonná činnost porušována opakovaně a my půjdeme tvrdě po těchto prohřešcích,“ dodal velitel městské policie Zdeněk Urban. Město se k tomuto kroku rozhodlo proto, že ministerstvo dostatečně neplnilo svoji kontrolní roli.