V měsíci červenci pořádá Městská policie Most (MP) pro děti prázdninový program. „Jedná se o poznávání Českého středohoří formou poznávacích výletů do vybraných lokalit spojené s návštěvou hradů a zámků,“ informoval tiskový mluvčí MP Luboš Trojna. Poznávání bude probíhat každou středu v měsíci červenci, kde budou děti pod dozorem preventistky MP Ilony Kozlové. Náklady na dopravu a vstupné si hradí každý účastník sám a peníze budou vybírány před zahájením výletu. Děti se tak ve společnosti strážníků podívají třeba na zámek v Ploskovicích, zříceninu hradu Košťálov či navštíví hřebčín v Židovicích. Na akce je nutné se předem přihlásit.

Zábavu pro děti připravuje i Městská policie v Litvínově. „Hned v pondělí vyrážíme do Prahy do 3D kina a na Petřín. V úterý pojedeme navštívit chomutovský zoo park a ve středu se chystáme na lukostřelnici,“ sdělila preventistka MP Litvínov Jana Čapková. V pátek děti navíc odjíždějí na týdenní tábor do Hory Svaté Kateřiny. „Všechno platíme my, podařilo se nám sehnat několik sponzorů, takže děti nehradí nic,“ doplnila Jana Čapková s tím, že kapacita táborů i výletů je samozřejmě omezena. „Snažíme se vybrat děti, o kterých víme, že stráví celé léto na sídlišti u paneláku,“ řekla preventistka.

Centrum volného času v Mostě (CVČ) pořádá již tradičně několik letních pobytů. Hned v pondělí 30. června začíná týdenní letní výtvarný kurz, a to v prostorách CVČ. Centrum také připravilo příměstské i zahraniční tábory. Děti si tak pojedou užívat na Balaton, na slovenské hory či do Itálie.

Na své malé obyvatele nezapomněla ani některá města. Lom ve spolupráci s místní knihovnou připravil nabitý program pro děti po celé letní prázdniny. V neděli 29. června děti vyrazí na pochoďák po Tesařově stezce. Druhý den jedou do botanické zahrady v Teplicích a 1. srpna se podívají na zámek Jezeří. Program je určen pro děti od šesti do patnácti let. A je možné se přihlásit i jen na jednotlivé akce.