Most

Den horníků
Kdy: pátek 11. září od 15 hodin
Kde: hipodrom
Každoroční akce. Hlavní program odstartuje v 15 hodin programem pro děti. V 17:15 vystoupí Gábina Goldová s kapelou, v 18:30 Leona Machálková a ve 20:00 Ewa Farna. Chybět nebude ani dětské centrum s pouťovými atrakcemi. Autobusová kyvadlová přeprava bude zahájena ve 13:15.

#BeActive Walk
Kdy: neděle 13. září od 10 do 16 hodin
Kde: start na 1. náměstí
V rámci Evropského týdne sportu odstartuje na 1. náměstí výzva #BeActive Walk. Akce je určena pro širokou veřejnost na podporu sportu v celé Evropě. V rámci výzvy je pro účastníky připraven pochod přes vrch Ressl s cílem na Matyldě. Druhou aktivitou je cyklojízda, na kterou jsou připraveny dvě trasy, kratší a delší, s cílem opět na Matyldě. Zde zahraje hudební skupina 3D.

Obrnice

Obrnické slavnosti
Kdy: sobota 12. září od 13 hodin
Kde: staré fotbalové hřiště
I Obrnice přijede pobavit Milan Pitkin. Vedle něj vystoupí také bavič a imitátor Zdeěnk Izer. Dorazí například i písničkář Miroslav Paleček. K dispozici budou atrakce pro děti – nafukovací skluzavka, vláček, skákací hrad, řetízkový kolotoč.

Jezeří

Kastelánská prohlídka zámku Jezeří
Kdy: sobota 12. září od 14 hodin a neděle 13. září od 14 hodin
Kde: zámek Jezeří
Prohlídka jindy nepřístupných částí zámku.

Mariánské Radčice

Mariánská pouť
Kdy: sobota 12. září od 10 hodin
Kde: okolí kostela
Na hlavní scéně začne program krátce po 10. hodině a moderovat ho bude Roman Skamene. Vystoupí například Heidi Janků, Maxim Turbulenc nebo komik Milan Pitkin. V 10 hodin začne v kostele mše za přítomnosti biskupa. Na historické scéně budou soutěže pro děti nebo ukázky dobových řemesel. Po celý den budou k dispozici pouťové atrakce.

Želenice

Želenický jarmark
Kdy: sobota 12. září od 13 hodin
Kde: území obce
Stánkový prodej, sokolnictví, psovodi, dětské atrakce.

Skršín

Po stopách naučné stezky Skršín – Bělušice
Kdy: sobota 12. září od 14 hodin
Kde: náves ve Skršíně
Připraveno bude osm stanovišť zaměřených na život v obci. Na závěr proběhne výtvarná soutěž pro děti i dospělé. Hlavním tématem bude návrh znaku obce.

Malé Březno

Varhanní koncert
Kdy: neděle 13. září od 17 hodin
Kde: kostel
Varhanní koncert se uskuteční v rámci projektu Český varhanní festival 2015. Vystoupí uznávaný ženský pěvecký sbor Clavis Cordium z Mostu.