Poslední případ se stal ve středu v pánském kadeřnictví Adam. „Kolegyně dostříhala asi tak 17 až 20letého romského mladíka, ten si šel do čekárny pro peněženku, jako to dělají i ostatní a najednou byl pryč,“ vyprávěla jedna z tamních kadeřnic. Jméno uvést nechtěla žádná, bojí se pomsty. „Kdybyste slyšela, co na nás všechno řvou. Posledně přišel jeden, měl nějakou nemoc na krku, tak jsme mu vysvětlili, že ho můžeme ostříhat teprve, až se vyléčí, a to jsme si vyslechli nadávek,“ dodala další kadeřnice.
Protože při takovýchto okradeních nepřicházející kadeřnice o nijak vysoké částky, nahlášený případ by policie předala přestupkové komisi. „Ta jednotlivé přestupky eviduje,“ řekla tisková mluvčí Policie České republiky Ludmila Světláková. To ale okradené často odradí. „Myslím si, že by lidé měli hlásit každý přestupek, někdy se totiž pachateli takový způsob života zalíbí a pak už se jedná o větší krádeže,“ vyjádřila se Lenka Weinholdová, vedoucí oddělení vnitřních věcí a přestupků.
„Když oni v tomto věku vypadají stejně. Kdybyste přede mnou postavili druhý den tři Romy, tak mezi nimi viníka nepoznám,“ pokrčila rameny kadeřnice. Nejhorší chování pak mají podle kadeřnic Romové, kteří se přistěhovali z Prahy. „Ne všichni jsou ale takoví. Třeba ten pán, který sedí v čekárně je náš dlouhodobý zákazník a je milý,“ špitla při odchodu kadeřnice při pohledu na staršího Roma.