Táta mu dal 24 tisíc korun na nájem, ale Josef je utratil a dluh za byt zamlčel. Když šel táta na Krušnohor prodloužit nájemní smlouvu, Josef chtěl tomu zabránit. Bál se, že táta se o dluhu dozví, a tak zvedl telefon a anonymně oznámil policii, že v sídle družstva je bomba.

Byl úřední den a v budově hodně lidí. Policie a hasiči ji evakuovali, prohledali, ale nic podezřelého nenašli. Ani nemohli, protože Josef si bombu vymyslel. Po obědě volal na policii znovu. Opět oznámil bombu, tentokrát pod cizím jménem. Vše se opakovalo. Evakuace, kontroly a znovu nic. Začalo pátrání.

O týden později, opět ve středu, volala na policii Lenka, Josefova partnerka. Pod cizím jménem oznámila, že na Krušnohor ze msty zaútočí sedm osob. Po evakuaci družstva policie uzavřela ulici. Žádné přepadení se naštěstí nekonalo. I Lenka chtěla falešným poplachem zakrýt Josefův dluh. Po pár dnech je policie dopadla. Pokaždé telefonovali ze společného bytu stejným telefonem. Podrobnosti popisuje obžaloba, kterou má Mostecký deník k dispozici.

Dvojice, která má již kriminální minulost (loupež, krádeže), bude u soudu čelit obvinění z přečinu šíření poplašné zprávy. Podle státního zástupce se oba k přečinu při výslechu plně doznali s tím, že každý z nich jednal samostatně a nebyli domluveni.

Hlavní soudní líčení mělo začít v úterý 24. května. Obžalovaní přišli (Josefa přivedla v poutech eskorta, protože je do roku 2018 ve vězení za jiný delikt). Soudce ale musel líčení po krátké rozpravě odložit na léto, protože právní zástupce poškozené organizace neobdržel předvolání a tudíž nemohl u soudu být. „Za tohoto stavu hlavní líčení konat nelze," vysvětlil soudce Jan Hartman. Líčení bude 19. července. „Každopádně dorazím," řekla Lenka.

Krušnohor, policie, hasiči a prodejna v budově družstva vyčíslili celkovou škodu po třech evakuacích na téměř 50 tisíc korun.