Víkendový provoz dvoupatrového autobusu odstartoval v sobotu a neděli 5. a 6. srpna. V tuzemsku ojedinělé vozidlo je součástí linky 16 a dopraví cestující z centra města k jezeru Most a zpět. Podle dopravního podniku autobus bude v provozu zatím do konce prázdnin.

V patrovém autobusu platí běžný tarif MHD pro jedno pásmo. Kdo má městskou čipovou kartu, odbaví se u řidiče za 16 korun jako v běžném autobusu. V hotovosti zaplatí dospělý 20 korun, zlevněná jízdenka stojí 10 korun. Od obchodního domu Central vyjíždí první víkendový spoj k jezeru v 9.53 hodin a pak jede každou další hodinu až do 18.53 hodin. Od jezera se první spoj vrací v 10.21 a pak jede každou hodinu až do 19.21 hodin.

Koncerty na Mostecké slavnosti, to je vždy jedna obrovská show.
Mostecká slavnost klepe na dveře. Podívejte se, co na akci roku v Mostě bude

„Líbilo se mi to, ale hlavně se to bude líbit dětem,“ řekla jedna z maminek, která se v sobotu svezla s malým synem. Většina lidí při jízdách obsadila horní patro a zájem byl hlavně o přední část, ve které se sedí nad kabinkou řidiče a odkud je nejlepší výhled. Pří průjezdu městem si řada chodců autobus fotila nebo mu mávala.

Patrové autobusy jsou v Mostě dva, jeden je žlutý, druhý je polepený reklamou na Olympijský festival. Ten se bude konat u jezera Most od 26. července do 11. srpna 2024 a bude jediný v České republice. Nabídne ochutnávku asi padesáti sportů a bude v něm největší fanzóna pro sledování olympijských her, do které olympionici po svém návratu do ČR zamíří. Akci připravuje Český olympijský výbor s partnery za podpory Mostu a Ústeckého kraje.

Svíčková plus bramborová polévka v Mostě, celková cena 159 korun.
Obědy za stovku jsou v Mostě minulostí. Přesto lze najít oblíbená polední menu