Zklamání problesklo hlavou všem, po chvíli si ale každý uvědomil, že dosáhl svého dosud největšího hokejového úspěchu. Junioři Litvínova propluli až do finále extraligy, v něm nakonec nestačili na velkého rivala z Chomutova. Stříbro je ovšem pro mladé Chemiky v podstatě zlatem. „Tohle nečekal absolutně nikdo. Polovina našeho mužstva byli nováčkové, co přišli ze staršího dorostu. Přípravné zápasy jsme neodehráli úplně podle našich představ. Po přípravě jsme si řekli, že budeme rádi za play off," říká hlavní kouč litvínovských juniorů Radek Mrázek.

Tým se ovšem stmelil a postupně začal fungovat jako dobře promazaný stroj. Zastavil se až těsně pod vrcholem. „Stříbro je skvělé. Série s Chomutovem byla vyrovnaná. Do posledního zápasu už naši kluci nastupovali unavení, s těžkýma nohama, protože jsme hráli v patnácti lidech. Musím před svými svěřenci smeknout," usmívá se Mrázek, jenž si na lavičce dokonale porozuměl se svým asistentem Radimem Skuhrovcem. „Spolupráce byla skvělá, věděl jsem, že i když na nějakém zápase nemůžu být, zvládne se to," pochvaluje si Mrázek.

Výsledek pochopitelně potěšil i v nejvyšších patrech vedení klubu. „Jsem na ně nesmírně pyšný. Odráží to vynikající práci s mládeží," komentuje generální manažer Vervy Robert Kysela. „Naše kluky nikdo takhle vysoko netipoval. Zároveň bych chtěl ocenit kvalitu Chomutova. Byly to vyrovnané souboje."

Junioři obou mužstev zároveň napravovali reputaci seniorům. Zatímco litvínovští „dospěláci" si zahráli jen play out, Chomutov dokonce hraje barážovou skupinu. „Můžu říct, že náladu mi kluci opravdu trochu spravili," usmívá se Kysela.

Ačkoli za sebou mladíci mají obrovský úspěch, záruku na postup mezi profesionály jim nedává. „Někteří z nich určitě na extraligu mají, ale v tomto věku ještě nejsou takzvaně hotoví. Třeba polovina má předpoklad, že by se tím mohli jednou živit, nicméně bude hodně záležet, jak zvládnou přechod mezi dospělé," říká Kysela.