Přihlášení do soutěže není podmíněno výškou ani výhou. "Hledáme charismatickou osobnost, ne ramínko na šaty," řekla ředitelka soutěže Kateřina Hamrová. Podmínkou přihlášení do soutěže je české státní občanství a věk mezi 15ti až 18ti lety.

Na casting je nutné vzít si s sebou: vyplněnou a podepsanou přihlášku (najdete ji na internetových stránkách Miss Junior), registrační poplatek ve výši 238 korun, občanský průkaz, dvoudílné plavky, lodičky nebo jiné boty na podpatku, věci na volnou disciplínu (CD s muzikou, převlečení, rekvizity…) a nafocený book či jiné profi snímky (pokud nejsou, nevadí)

Jak přijít oblečená a upravená: Dívky by měly přijít nalíčené a učesané tak, jak se chtějí prezentovat a být foceny. Oblečení je také na úvaze slečen. Vítané jsou společenské šaty, sportovní oblečení, ale i džíny a tričko.

Soutěž Miss Junior není zaměřena jen na krásu, dívky by měly být hlavně sympatické. V průběhu soutěže se vybrané dívky také naučí zdravému životnímu stylu a pomocí odborníků najdou cestu ke štíhlé postavě bez drastických diet či nemocí.

V loňském roce reprezentovala Mostecko Kateřina Puschnerová. Ta se dostala až do finále, které se uskutečnilo na podzim v Praze. Mezi třemi nejúspěšnějšími však nebyla.Možná, že se to povede právě letošní reprezentantce.