VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsem gay, ne exot, říká Mostečan, jenž obsadil druhé místo v soutěži Gayman

Most – Jeho pronikavě modré oči upoutají každého. Mnoha ženám se z nich určitě takzvaně podlamují kolena. Mají ale smůlu. Šestadvacetiletého Ladislava Ágha z Mostu zajímají jen muži. Patří mezi homosexuály, kteří se svou orientací nijak netají, což dokázal i účastí v letošním ročníku tradiční soutěže Gayman Česka a Slovenska o nejsympatičtějšího gaye. Ve finále pořádně zabodoval. Byl druhý a získal i titul Gayman Sympatie, o kterém rozhodovali hosté slavnostního vyhlašování. Díky tomuto úspěchu se dá očekávat, že bude „více na očích", proto si dal úkol. „Chci homosexuály víc prezentovat," říká Ladislav Ágh v otevřeném rozhovoru pro Mostecký deník.

4.10.2015
SDÍLEJ:

Ladislav Ágh.Foto: archiv Ladislava Ágha

Být druhý znamená mít radost, že se člověk dostal tak vysoko, nebo zklamání, že k nejvyššímu stupínku chyběl jen takový krůček?
Zklamání necítím vůbec. K přihlášení do soutěže mě ukecal kamarád, který se nakonec nezúčastnil. Přemluvil mě. Znali jsme se jen přes Facebook a on navrhl, že casting soutěže by mohla být dobrá příležitost, abychom se poznali osobně. Tak jsem kývl. Vůbec jsem nečekal, že někam postoupím. Přijel jsem tam absolutně nepřipravený, neostříhaný. Když jsem se dozvěděl, že jdu do finále, byl jsem v šoku. Takže už tohle byl pro mě velký úspěch. Nikdy jsem si o sobě nemyslel, že bych mohl uspět v takové soutěži. Po tom castingu jsem si tedy řekl, že ať už to dopadne jakkoli, já už svůj úspěch mám.

Kolik bylo finalistů?
Původně nás bylo osm. Jeden se nakonec nezúčastnil…

… Přišlo se na to, že není gay?
Ne, to ne. Odstěhoval se do Kanady, takže nemohl soutěžit.

Stal jste se také Gaymanem Sympatie. O tom rozhodl kdo?
Celkového Gaymana volí přítomná porota. Gaymana Sympatie všichni hosté, kteří byli na tom vyhlašování přítomní.

Jaký je průběh finále? Také má několik disciplín?
Čekali nás čtyři disciplíny. Byla tam módní přehlídka. Pak jsme museli odpovídat na otázku poroty. Mě se ptali, co bych udělal, aby se lidé dívali na homosexuály jinak, aby je podporovali. Zůstal jsem civět a nevěděl, co říct. Nakonec jsem odpověděl, že je potřeba tuto skupinu lidí více a lépe prezentovat. Třetí disciplínou byla promenáda ve spodním prádle. Poslední byla volná disciplína. Ta mi nevyšla, protože jsem měl připravený tanec s kamarádkou, která mi to ale na poslední chvíli odřekla. Takže jsem tančil sám. Hodnocené to ale bylo docela dobře.

Nedávno se konal další ročník soutěže Muž roku. V ní se finalisté mordují v posilovně, aby upoutali svými svaly. Měl jste to stejně?
Já se netrápil v posilovně, chodil jsem do solárka. Byl jsem tam snad obden. Na fotkách ze soutěže je vidět, že jsem absolutně nejtmavší. V posilovně jsem nikdy nebyl.

Vzhledem k vaší účasti v soutěži i k tomu, jak mluvíte, předpokládám, že nemáte před nikým problém přiznat, že jste gay.
Nemám, netajím se tím. Nikdy jsem se za to nestyděl.

Kdy jste si uvědomil, že jste homosexuál?
Vyrůstal jsem se sestřenkami a celkem brzy se objevovaly náznaky, že se mi líbí stejné pohlaví. Oficiálně jsem s tím vyrukoval v patnácti. Tehdy jsem to řekl rodině a všem kolem mě.

Jaké bylo to oznamování nejbližším? Mnoho homosexuálů o tom mluví jako o vůbec nejtěžším kroku.
S mamkou jsme se tehdy o něčem dohadovali po SMSkách a já jí to najednou vpálil. Chvilku nic a pak mi přišla zpráva, že se tím vůbec nic nemění, že mě má pořád stejně ráda. Ta kladná reakce mě možná i překvapila. Ostatní z rodiny to věděli, tušili, ale nikdo se mě neptal. Každý to pak vzal tak nějak automaticky. Nezaznamenal jsem žádný odstup.

A zažil jste někdy situaci, že by se k vám kvůli tomu někdo otočil zády? Kamarád, zaměstnavatel.
Vyloženě s tímhle jsem se nikdy nesetkal. Spíš jde o reakce na veřejnosti. Třeba když jsem byl někde s přítelem, tak okolí nás neustále pozorovalo. To je nepříjemné. Tady v Mostě jsme šli jednou po ulici a z recese se objímali. Každý se otočil. Mnoho lidí kroutilo hlavou. A právě tohle bych chtěl alespoň trochu změnit. Po té otázce poroty, o které jsem už mluvil, jsem si dal za úkol, že budu homosexuály víc prezentovat. Jsem gay, ne exot. Když půjdou po ulici dva kluci nebo dvě holky, tak jsou v podstatě atrakcí. Jedině v Praze už je to trochu jiné.

A nelákalo vás někdy přestěhovat se do Prahy?
Odstěhovat se někam jenom kvůli tomu, abych mohl být svůj, je hloupost. Mám tady rodinu, přátele. Praha je strašně rychlá. Nejsem pro život, abych se pořád jen za něčím honil a měl třeba dvě práce jenom kvůli tomu, abych zaplatil za bydlení. Chci mít i čas trochu žít. Proto zůstávám tady. Jsem tady spokojený.

Máte teď partnera?
Nemám. Jsem už rok sám. Měl jsem sedmiletý vztah, byli jsme i registrovaní, ale bohužel ztroskotal. Pak jsem si našel dalšího přítele, šel jsem s ním do Německa, ale také to nevydrželo. Teď nikoho nehledám a říkám, že co má přijít, přijde.

Měl jste někdy partnerku?
Ano. Někdy v patnácti letech. Chodili jsme spolu se vším všudy ještě předtím, než jsem všem řekl pravdu.

I jí? Stále jste spolu chodili, když jste řekl, že jste homosexuál?
V té době už jsme spolu nebyli. Ona si našla jiného a rozešla se se mnou, což pro mě byla úleva. Uměl jsem ji milovat, ale začínali jsme sexuálně žít a já najednou něco postrádal. Definitivně jsem se tak utvrdil v tom, že jsem gay.

Co z vašeho pohledu nemá žena a má muž? Co vám u ženy schází?
Třeba ten stisk, pořádné objetí při usínání. Mít kolem sebe velkou ruku, která vás drží.

Je těžké najít si partnera?
Opravdu pravý a jedinečný partner se hledá těžko, což je stejné i u heterosexuálních párů. Jinak ale u nás také přeskakují jiskry. Máme výhodu, že se poznáme. Stačí se podívat do očí a víte. Takže někoho najít problém není.

Ustálilo se, že homosexuálů jsou čtyři procenta. Souhlasíte?
Myslím, že to číslo je daleko vyšší. Je hodně kluků i holek, kteří to z různých důvodů tají. Znám několik takových lidí. Na jednu stranu se hrozně trápí. Na druhou se děsí toho, jak pravdu přijme okolí. Kdyby se všichni přiznali, tak to číslo by bylo opravdu mnohem vyšší. Jenom když vezmu v potaz tady náš sever, tak vím, že je nás tu spousta.

Máte na Mostecku nějaké místo, kde se scházíte?
Žádné takové místo nemáme. V Mostě by měla za pár týdnů začít fungovat diskotéka. Nejde z toho ale udělat gay klub, protože by se to pak neuživilo, nepřišli by tam totiž normální lidé kvůli předsudkům, že by si pak o nich všichni mysleli, že jsou homosexuálové.

Překvapuje mě slyšet od vás označení „normální".
Já to beru z pohledu heterosexuálů. Přijde mi to lepší než říkat pořád slovo „heterosexuální".

V současné době se hodně řeší, zda by homosexuálové měli mít právo adoptovat děti. Co si o tom myslíte?
Vím, že homosexuální rodina dokáže dítěti vytvořit krásné zázemí, ale musíme si přiznat, že na něco takového není společnost připravená a dítě by pak mohlo trpět třeba posloucháním narážek.

Balí vás ženy?
Ano, hodně. Balí mě dokonce i ty, které vědí, že jsem gay. Zkoušejí, jestli náhodou nepodlehnu. Někdy je to zajímavé, někdy už radši utíkám.

A jak těm, které nevědí, že jste gay, řeknete, že mají smůlu?
Většinou je se mnou někdo, kdo to na mě práskne, což je výhoda, protože když se mnou žena flirtuje, tak já zčervenám a mám hroznou trému.

Co odpovídáte na klasické otázky: Ty jsi teplej, jo? Proč jako?
Když mi někdo takovou otázku položí, tak okamžitě zvážním a řeknu: Ano.

Po soutěžích, jako jsou třeba Miss nebo Muž roku, dostávají ti nejúspěšnější pracovní nabídky. Co vy? Ozval se vám už někdo po Gaymanovi?
Už jsem několik nabídek dostal. Jednu hned druhý den z Dubaje. Teď je to v jednání. Stejně tak i modelingová nabídka z Prahy.

(zleva) První vicegayman Ladislav Ágh, vítěz letošního ročníku Marek Gajdoš a druhý vicegayman Michal Bogdan.

(zleva) První vicegayman Ladislav Ágh, vítěz letošního ročníku Marek Gajdoš a druhý vicegayman Michal Bogdan.

Autor: Monika Gordíková

4.10.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě POMOCNÍ DĚLNÍCI VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 25. Poznámka: POMOCNÍ DĚLNÍCI VE VÝROBĚ, Požadujeme dobrý zdravotní stav, odpovědnost, samostatnost, flexibilitu, zručnost, výpis z RT, HLÁSIT SE: p. Jánská tel.: 775 030 258, osobně každé úterý od 10.00 - 13:00hod. v hotelu Domino. Pracoviště: Ospro production, s.r.o.- rai most, 435 01 Havraň. Informace: Iveta Jánská, +420 775 030 258.

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 23 000 Kč

Obchodní zástupci VEDOUCÍ POBOČKY/OBCHODNÍ ZÁSTUPCE/ -KYNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VEDOUCÍ POBOČKY/OBCHODNÍ ZÁSTUPCE/ -KYNĚ, Pro naší pobočku v Mostě hledáme vedoucího pobočky - obchodní zástupce pro prodej náhradních dílů na BUS a TRUCK., POŽADUJEME:, - bydliště v regionu, znalost práce na PC, - výborné komunikační a prezenční dovednosti, - znalost ND na BUS a TRUCK, - vysoké pracovní nasazení a loajalita k firemním zásadám, - řidičský průkaz sk. B, - ochotu se průběžně vzdělávat a učit se novým věcem, NÁPLŇ PRÁCE:, - vedení týmu na pobočce, - denní návštěva zákazníků, prodej sortimentu, - pravidelná komunikace a stálé budování vztahů se zákazníky, - práce s informačním systémem HELIOS ORANGE, - monitorování a hodnocení situace na trhu, - pravidelný reporting a účast na poradách, - administrativní činnost související s výkonem funkce obchodního zástupce, Zaměstnanecké výhody: stabilní a perspektivní společnost, zajímavá a náročná práce, možnost osobního a profesního růstu, motivující finanční ohodnocení, služební automobil, telefon a notebook, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní pojištění a další firemní benefity., HLÁSIT SE: Kočařová Jana, e-mail: personalista@zliner.cz. Pracoviště: Zliner s.r.o. -1, tř. Budovatelů, č.p. 1395, 434 01 Most 1. Informace: Jana Kočařová, +420 734 233 466.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 34 000 Kč

Ostatní technici elektronici TECHNIK ELEKTRONIK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Čtyřsměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 34000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: TECHNIK ELEKTRONIK, Vaší náplní práce bude:, - Provádět opravu na výrobních strojích a elektrických zařízeních, - Provádět preventivní údržbářské práce dle plánu, - Provádět dokumentace provedených prací, - Zajišťovat výměnu informací v týmu, Požadujeme:, - SŠT nebo SOU elektrotechnického směru, - Platný certifikát dle vyhlášky 50/78 (alespoň § 5), - Znalost elektrických schémat a čtení výkresových dokumentací, - Znalosti řídících systémů a robotů jako např. Simatic S5/S7 nebo ABB IRC5, výhodou, - Flexibilita a časová pohotovost, HLÁSIT SE: Jindřiška Vlasáková tel.: 605 630 611, email: jindriska.vlasakova@nemak.com, osobně po telefonické domluvě. Pracoviště: Starcam s.r.o., 435 01 Havraň. Informace: Jindřiška Vlasáková, +420 605 630 611.

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 500 Kč

Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů OPERÁTOR VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 25825 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: OPERÁTOR VE VÝROBĚ, Obsluha strojního zařízení a automatické linky. Zpracování forem a hliníku, manipulace, úklid, apod..., Požadavky: praxe v obsluze a řízení výrobních strojů a výrobních linek, Zaměstnanecké výhody: prémie až 15% základní mzdy, stravenky, HlÁSIT SE: Francová Liana, tel.: 724611692, osobně po telefonické domluvě. Pracoviště: Adecco spol. s r.o.-3, 435 01 Havraň. Informace: Liana Francová, +420 724 611 692.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vloupání na Mostecku meziročně ubylo. Zloděje odrazuje lepší zabezpečení

Docela velké divadlo Litvínov vystavuje kostýmy, masky, loutky a rekvizity
5

V kapli sv. Ducha jsou k vidění divadelní kostýmy a rekvizity

Teplice při Memoriálu Václava Žaloudka sesadily z trůnu Baník Most

Litvínov – Turnaj fotbalistů dříve narozených, kterým byl memoriál Václava Žaloudka, se hrál již popáté v Litvínově. Při letošním ročníku se představilo devět týmů starých gard. Čtyřnásobného vítěze, mužstvo Baníku Most, sesadil z trůnu FK Teplice, který si odvezl pohár šampióna. 

Začátek prázdnin se obejde bez extrémních veder. Bouřky budou jen lokální

Severní Čechy - Po horkém červnu má následovat spíše průměrný červenec, naznačuje dlouhodobá předpověď meteorologů. Srážek nadále nebude mnoho.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

Most se loučil se sezonou v Superlize vítězstvím, řádil pětibodový veterán Boček

Most – Snadné sousto dostal na závěr ročníku Superligy malého fotbalu Most. Ve čtrnáctém kole přivítal na domácím hřišti 11. ZŠ poslední Příbram, kterou smetl pohodlně 9:3.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT