VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jsem gay, ne exot, říká Mostečan, jenž obsadil druhé místo v soutěži Gayman

Most – Jeho pronikavě modré oči upoutají každého. Mnoha ženám se z nich určitě takzvaně podlamují kolena. Mají ale smůlu. Šestadvacetiletého Ladislava Ágha z Mostu zajímají jen muži. Patří mezi homosexuály, kteří se svou orientací nijak netají, což dokázal i účastí v letošním ročníku tradiční soutěže Gayman Česka a Slovenska o nejsympatičtějšího gaye. Ve finále pořádně zabodoval. Byl druhý a získal i titul Gayman Sympatie, o kterém rozhodovali hosté slavnostního vyhlašování. Díky tomuto úspěchu se dá očekávat, že bude „více na očích", proto si dal úkol. „Chci homosexuály víc prezentovat," říká Ladislav Ágh v otevřeném rozhovoru pro Mostecký deník.

4.10.2015
SDÍLEJ:

Ladislav Ágh.Foto: archiv Ladislava Ágha

Být druhý znamená mít radost, že se člověk dostal tak vysoko, nebo zklamání, že k nejvyššímu stupínku chyběl jen takový krůček?
Zklamání necítím vůbec. K přihlášení do soutěže mě ukecal kamarád, který se nakonec nezúčastnil. Přemluvil mě. Znali jsme se jen přes Facebook a on navrhl, že casting soutěže by mohla být dobrá příležitost, abychom se poznali osobně. Tak jsem kývl. Vůbec jsem nečekal, že někam postoupím. Přijel jsem tam absolutně nepřipravený, neostříhaný. Když jsem se dozvěděl, že jdu do finále, byl jsem v šoku. Takže už tohle byl pro mě velký úspěch. Nikdy jsem si o sobě nemyslel, že bych mohl uspět v takové soutěži. Po tom castingu jsem si tedy řekl, že ať už to dopadne jakkoli, já už svůj úspěch mám.

Kolik bylo finalistů?
Původně nás bylo osm. Jeden se nakonec nezúčastnil…

… Přišlo se na to, že není gay?
Ne, to ne. Odstěhoval se do Kanady, takže nemohl soutěžit.

Stal jste se také Gaymanem Sympatie. O tom rozhodl kdo?
Celkového Gaymana volí přítomná porota. Gaymana Sympatie všichni hosté, kteří byli na tom vyhlašování přítomní.

Jaký je průběh finále? Také má několik disciplín?
Čekali nás čtyři disciplíny. Byla tam módní přehlídka. Pak jsme museli odpovídat na otázku poroty. Mě se ptali, co bych udělal, aby se lidé dívali na homosexuály jinak, aby je podporovali. Zůstal jsem civět a nevěděl, co říct. Nakonec jsem odpověděl, že je potřeba tuto skupinu lidí více a lépe prezentovat. Třetí disciplínou byla promenáda ve spodním prádle. Poslední byla volná disciplína. Ta mi nevyšla, protože jsem měl připravený tanec s kamarádkou, která mi to ale na poslední chvíli odřekla. Takže jsem tančil sám. Hodnocené to ale bylo docela dobře.

Nedávno se konal další ročník soutěže Muž roku. V ní se finalisté mordují v posilovně, aby upoutali svými svaly. Měl jste to stejně?
Já se netrápil v posilovně, chodil jsem do solárka. Byl jsem tam snad obden. Na fotkách ze soutěže je vidět, že jsem absolutně nejtmavší. V posilovně jsem nikdy nebyl.

Vzhledem k vaší účasti v soutěži i k tomu, jak mluvíte, předpokládám, že nemáte před nikým problém přiznat, že jste gay.
Nemám, netajím se tím. Nikdy jsem se za to nestyděl.

Kdy jste si uvědomil, že jste homosexuál?
Vyrůstal jsem se sestřenkami a celkem brzy se objevovaly náznaky, že se mi líbí stejné pohlaví. Oficiálně jsem s tím vyrukoval v patnácti. Tehdy jsem to řekl rodině a všem kolem mě.

Jaké bylo to oznamování nejbližším? Mnoho homosexuálů o tom mluví jako o vůbec nejtěžším kroku.
S mamkou jsme se tehdy o něčem dohadovali po SMSkách a já jí to najednou vpálil. Chvilku nic a pak mi přišla zpráva, že se tím vůbec nic nemění, že mě má pořád stejně ráda. Ta kladná reakce mě možná i překvapila. Ostatní z rodiny to věděli, tušili, ale nikdo se mě neptal. Každý to pak vzal tak nějak automaticky. Nezaznamenal jsem žádný odstup.

A zažil jste někdy situaci, že by se k vám kvůli tomu někdo otočil zády? Kamarád, zaměstnavatel.
Vyloženě s tímhle jsem se nikdy nesetkal. Spíš jde o reakce na veřejnosti. Třeba když jsem byl někde s přítelem, tak okolí nás neustále pozorovalo. To je nepříjemné. Tady v Mostě jsme šli jednou po ulici a z recese se objímali. Každý se otočil. Mnoho lidí kroutilo hlavou. A právě tohle bych chtěl alespoň trochu změnit. Po té otázce poroty, o které jsem už mluvil, jsem si dal za úkol, že budu homosexuály víc prezentovat. Jsem gay, ne exot. Když půjdou po ulici dva kluci nebo dvě holky, tak jsou v podstatě atrakcí. Jedině v Praze už je to trochu jiné.

A nelákalo vás někdy přestěhovat se do Prahy?
Odstěhovat se někam jenom kvůli tomu, abych mohl být svůj, je hloupost. Mám tady rodinu, přátele. Praha je strašně rychlá. Nejsem pro život, abych se pořád jen za něčím honil a měl třeba dvě práce jenom kvůli tomu, abych zaplatil za bydlení. Chci mít i čas trochu žít. Proto zůstávám tady. Jsem tady spokojený.

Máte teď partnera?
Nemám. Jsem už rok sám. Měl jsem sedmiletý vztah, byli jsme i registrovaní, ale bohužel ztroskotal. Pak jsem si našel dalšího přítele, šel jsem s ním do Německa, ale také to nevydrželo. Teď nikoho nehledám a říkám, že co má přijít, přijde.

Měl jste někdy partnerku?
Ano. Někdy v patnácti letech. Chodili jsme spolu se vším všudy ještě předtím, než jsem všem řekl pravdu.

I jí? Stále jste spolu chodili, když jste řekl, že jste homosexuál?
V té době už jsme spolu nebyli. Ona si našla jiného a rozešla se se mnou, což pro mě byla úleva. Uměl jsem ji milovat, ale začínali jsme sexuálně žít a já najednou něco postrádal. Definitivně jsem se tak utvrdil v tom, že jsem gay.

Co z vašeho pohledu nemá žena a má muž? Co vám u ženy schází?
Třeba ten stisk, pořádné objetí při usínání. Mít kolem sebe velkou ruku, která vás drží.

Je těžké najít si partnera?
Opravdu pravý a jedinečný partner se hledá těžko, což je stejné i u heterosexuálních párů. Jinak ale u nás také přeskakují jiskry. Máme výhodu, že se poznáme. Stačí se podívat do očí a víte. Takže někoho najít problém není.

Ustálilo se, že homosexuálů jsou čtyři procenta. Souhlasíte?
Myslím, že to číslo je daleko vyšší. Je hodně kluků i holek, kteří to z různých důvodů tají. Znám několik takových lidí. Na jednu stranu se hrozně trápí. Na druhou se děsí toho, jak pravdu přijme okolí. Kdyby se všichni přiznali, tak to číslo by bylo opravdu mnohem vyšší. Jenom když vezmu v potaz tady náš sever, tak vím, že je nás tu spousta.

Máte na Mostecku nějaké místo, kde se scházíte?
Žádné takové místo nemáme. V Mostě by měla za pár týdnů začít fungovat diskotéka. Nejde z toho ale udělat gay klub, protože by se to pak neuživilo, nepřišli by tam totiž normální lidé kvůli předsudkům, že by si pak o nich všichni mysleli, že jsou homosexuálové.

Překvapuje mě slyšet od vás označení „normální".
Já to beru z pohledu heterosexuálů. Přijde mi to lepší než říkat pořád slovo „heterosexuální".

V současné době se hodně řeší, zda by homosexuálové měli mít právo adoptovat děti. Co si o tom myslíte?
Vím, že homosexuální rodina dokáže dítěti vytvořit krásné zázemí, ale musíme si přiznat, že na něco takového není společnost připravená a dítě by pak mohlo trpět třeba posloucháním narážek.

Balí vás ženy?
Ano, hodně. Balí mě dokonce i ty, které vědí, že jsem gay. Zkoušejí, jestli náhodou nepodlehnu. Někdy je to zajímavé, někdy už radši utíkám.

A jak těm, které nevědí, že jste gay, řeknete, že mají smůlu?
Většinou je se mnou někdo, kdo to na mě práskne, což je výhoda, protože když se mnou žena flirtuje, tak já zčervenám a mám hroznou trému.

Co odpovídáte na klasické otázky: Ty jsi teplej, jo? Proč jako?
Když mi někdo takovou otázku položí, tak okamžitě zvážním a řeknu: Ano.

Po soutěžích, jako jsou třeba Miss nebo Muž roku, dostávají ti nejúspěšnější pracovní nabídky. Co vy? Ozval se vám už někdo po Gaymanovi?
Už jsem několik nabídek dostal. Jednu hned druhý den z Dubaje. Teď je to v jednání. Stejně tak i modelingová nabídka z Prahy.

(zleva) První vicegayman Ladislav Ágh, vítěz letošního ročníku Marek Gajdoš a druhý vicegayman Michal Bogdan.

(zleva) První vicegayman Ladislav Ágh, vítěz letošního ročníku Marek Gajdoš a druhý vicegayman Michal Bogdan.

Autor: Monika Gordíková

4.10.2015
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 200 Kč Manipulační dělníci ve výrobě DĚLNÍK/ -ICE DO PRÁŠKOVÉ LAKOVNY. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DĚLNÍK/ -ICE DO PRÁŠKOVÉ LAKOVNY, Místo vhodné pro OZP, OZZ - chráněná dílna., POŽADUJEME:, - fyzickou zdatnost, NÁPLŇ PRÁCE:, - navěšování výrobků na vozíky vyjíždějící do kabiny práškové lakovny, - práškování a svěšování povrchově upravených výrobků z dráhy, - balení hotových výrobků určených k expedici, Možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou a navýšení mzdy., Zaměstnanecké výhody: možnost stravování, zvýhodněné hlasové a datové tarify pro mobilní telefony, HLÁSIT SE: Turek Václav, pouze e-mail: turek@fehas.cz - zaslat životopis. Pracoviště: Fehas group s.r.o., Dělnická, č.p. 6, 434 01 Most 1. Informace: Martin Fuks, . Dělnické profese - Dělník/nice v nepřetržitém provozu 17 077 Kč Dělník/nice v nepřetržitém provozu. Náplň práce: kompletace a balení zdravotnických výrobků dle příslušných dokumentací následované 100% kontrolou, zhotovení výrobků. Práce v sedě v čistém a klimatizovaném prostředí. Další položka mzdy se odvíjí od plnění nadnorem (úkolu). Zaměstnanecké výhody: dotované stravování, bonus za nemarodění, masáže v rámci pracovní doby, práce v dobrém kolektivu, příplatky za víkendy, noční, svátky a přesčasy dle zákona. Plat: 17.077 Kč. Hlásit se na uvedený e-mail, osobně na adrese Na Pavlu 2157, Litvínov. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 15 000 Kč Svářeči, řezači plamenem a páječi SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: SVÁŘEČ, Znalost výkresové dokumentace., Prokazatelná praxe se svařováním §92., Základní znalost materiálů., HLÁSIT SE: Kabantsov Taras, tel.: 777833460, e-mail: info@tbeconstruct.cz, osobně po telefonické domluvě. Pracoviště: Tbe-construct s.r.o.-most, 434 01 Most 1. Informace: Taras Kabantsov, +420 777 833 460. Administrativa - Administrativa Telefonní operátor 17 000 Kč Operátoři telefonních panelů TELEFONISTA/-TKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: TELEFONISTA/-TKA, Náplň práce:, - jednoduchý telemarketing, - snadná práce na pc, - schopnost pracovat v týmu a učit se novým věcem, Co nabízíme: , - pracovní prostředí v reprezentativních prostorách , - dlouhodobé a stabilní zaměstnání , - možnost kariérního růstu , - HPP (možno i na DPČ) , - Průměrný měsíční plat až 35 000,-Kč , - fixní plat a nadstandardní neomezené finanční bonusy dle vašich schopností , - na odměnách a bonusech možnost zdvojnásobení platu , - zajímavý finanční bonus za 100% docházku , - matky s malými dětmi - po domluvě možná individuální pracovní doba , Rozšiřte řady našich zaměstnanců v call centru telekomunikační společnosti. Přijmeme nové kolegy. Příjemný a profesionální tým všech věkových kategorií. , HLÁSIT SE: pí. Egydyová. CV zasílejte na e-mail: prace@ctscz.cz. Pracoviště: Ctscz spol. s r.o. - 1, U Města Chersonu, č.p. 1595, 434 01 Most 1. Informace: Ilona Egedyová, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Někdejší velice populární chlapecká skupina Lunetic začne podzimní turné 20 let v litvínovské Citadele.

Lunetic začne turné v Litvínově. Mámě zpívají už dvacet let

Historici uctí památku proslulého kolegy Ludwiga Schlesingera
11

Historici uctí památku proslulého kolegy Ludwiga Schlesingera

Škodovky se znovu po roce sjedou na mostecký autodrom

Most - V sobotu 22. září se do areálu mosteckého autodromu sjedou majitelé vozů značky Škody, jejich rodinní příslušníci, přátelé, ale i fanoušci stále nejoblíbenějšího a v tuzemsku nejrozšířenějšího automobilu výrobce z Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na rozmanité vozy od historických exemplářů přes auta v tuningové úpravě až po nejmodernější žhavé novinky. Chybět nebude zajímavý doprovodný program a soutěže o ceny.

Nový Týdeník Mostecko: O nebezpečné chřipce v Česku a životě v daleké Zambii

Mostecko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Mostecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.

Počítač zdražil jízdné v MHD na dvojnásobek. Dopravce lidem peníze vrátí

Most - Chyba v programu komplikuje při přestupu odbavení čipovou kartou. Systém si účtuje víc. 

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT