Viděl, zavolal a byl z toho nakonec titul. Tak lze v krátkosti vylíčit to, co pro hokejisty extraligového HC Verva Litvínov udělal Českobudějovičák Vladimír Koubek.

Tento do čtvrtka 23. dubna na severu Čech zcela neznámý muž, více než 45 let fandící Litvínovu, totiž zaplatil týmu letadlo do Třince.

„Bylo to jak příběh z amerického filmu. Zavolal mi úplně neznámý člověk a říkal: Pane Kysela, já vám strašně fandím a já když jsem viděl, jak vám neuznali gól, a když čtu v novinách, že milionáři z Třince létají letadlem, tak sežeňte letadlo a já ho zaplatím," vylíčil celou záležitost s letem týmu k poslednímu zápasu play off před zcela zaplněným litvínovským náměstím Míru generální manažer HC Verva Robert Kysela. Ten také následně dobrodince klubu představil tisícovkám fanoušků v žluto černém.

„Kluci si to moc pochvalovali a děkovali panu Koubkovi, protože strávili pouhých třicet minut v letadle, namísto dlouhých osmi hodin v autobusu a možná to byly poslední zbytky sil, které by jim možná v tom rozhodujícím utkání chyběly. Díky tomu máme titul. Moc děkujeme!" doplnil Kysela.

A jak to celé proběhlo z pohledu Vladimíra Koubka?

„Po pátém zápase v Třinci, kde Litvínov prohrál na nájezdy, jsem přes jednoho mého kamaráda sehnal kontakt na pana Kyselu. Zavolal jsem mu, že pro případ, že bude potřeba letět do Třince, tak aby to kluci zvládli, tak zaplatím letadlo," řekl na úvod Koubek s tím, že mu totiž bylo jasné, že ten šestý zápas asi nedopadne a finále se vrátí na sever Moravy. „Na to samozřejmě došlo, letadlo bylo a já jsem moc rád, že se také díky tomu titul nakonec podařilo získat," dodal Vladimír Koubek. Na závěr ještě přiznal, že Litvínovu fandí už od roku 1968.