Lidem vadí, že tvůrci zařadili do pořadu jen nejhorší extrémy a udělali z města „postkomunistický Bronx". Zlost lidí byla tak silná, že o reakci budou jednat i některé místní instituce. O pořadu se diskutovalo například v kancelářích mostecké radnice.

„Nechutné."

Zneklidněni jsou i podnikatelé, kteří neustále bojují s negativní pověstí města a hájí změny k lepšímu. „Slyšel jsem, že ten televizní pořad byl velmi nechutný. Doporučíme městu, aby se vůči tomu ohradilo," řekl včera Rudolf Jung, předseda Okresní hospodářské komory v Mostě. Existují obavy, že nespravedlivý celostátní trend dělat z Mostu hrůzné město brzdí místní ekonomiku a odrazuje investory, kteří k vytvoření nových pracovních potřebují jistotu bezpečného prostředí.

„Přestože se mě to dotklo a byla jsem rozčilená, beru to jako zpětnou vazbu k zamyšlení od někoho, kdo je zvenčí," sdělila k pořadu 40letá Alena, rodačka z Mostu.

„Stydím se, že tu vůbec bydlím. Nikde už nehodlám říkat odkud jsem. Tady opravdu své děti vychovávat nehodlám," řekl jeden ze čtenářů Mosteckého deníku.

„Snad nejhnusnější město co v tom pořadu bylo, alespoň podle těch záběrů," řekl další.

„Diváci nemohou očekávat, že budeme vše chválit," řekl mluvčí TV Prima Václav Mazánek. Odvolává se na svobodu projevu a právo na subjektivní hodnocení. Zábavná reality show není cestopis, který má informovat vyváženě.