Nejenže domácí rodinnou pohodu ruší nepřizpůsobiví obyvatelé, kteří neznají domovní klid. Před týdnem se sousedé paní Michálkové napojili i na jejich elektřinu. Jako by to nestačilo, do udržovaného bytu, kde žije se svým manželem a dvěma malými dětmi, se nastěhovaly štěnice.

„Jsem úplně zoufalá. Jsem podnájemníkem u SBD Krušnohor, platím nájem 6500 korun a 13. listopadu jsme přišli na to, že sousedé jsou napojeni na naši elektřinu. A aby toho nebylo málo, tak se nám sem dostaly z toho bytu i štěnice. Holka je poštípaná od hlavy až k patě. Žádám vás o pomoc. Jelikož se všude říká, že se to v Janově zlepšilo, tak to není pravda. Jsem úplně na dně. Mně nejde o mě, ale o mé dvě děti,“ napsala do Deníku Jiřina Michálková z Janova.

Odběr na černo

Paní Michálková bydlí v Janově již devátým rokem, podle jejích slov co se děje na sídlišti za poslední rok a půl, je nepopsatelné. Štěnice a černí odběratelé elektřiny už jsou jen vrcholem nedůstojného žití. Špína a hluk na chodbách jsou na denním pořádku.

„Dvanáctého listopadu se do sousedního bytu nastěhovali noví nájemníci, věděli jsme, že tam není zapojená elektřina, proto mně a manželovi bylo divné, když najednou večer svítili. Šli jsme proto vypnout naše jističe a u nich se zhaslo také, tím jsme zjistili, že se na nás napojili a zavolali jsme policii. Policejní hlídka na místě vše zdokumentovala. A nyní už jsou zase odpojení, ale svítí svíčkami. Takže mám strach abychom nevyhořeli,“ popisuje situaci Jiřina Michálková, podle které měla rodina velké štěstí, že na černý odběr sousedů přišli v čas.

„Jinak bychom se asi nedoplatili, v Janově totiž nejsme výjimkou,“ dodala Michálková.

„Hlídka městské litvínovské policie na místě byla a věc předala Policii České republiky, která by se dál měla případem zabývat,“ řekl Deníku velitel městské policie Martin Klika.

Navíc se do čistého bytu, jak se Deník včera sám přesvědčil, Michálkovým nastěhovaly i štěnice, které ohrožují zdraví jejich dětí.

Pracovníci z technického oddělení se podle Ireny Čapkové z SBD Krušnohor k případu vyjádří zítra.

Jiřina Michálková se domnívá, že za štěnicemi stojí nepořádek u sousedů.

„Žijeme tady již devátým rokem a v životě jsme štěnice doma neměli. Po několikátých majitelích je ale nepořádek v jejich komoře, mají tam i pokálené pleny, podle mě ty štěnice lezou odtamtud. Třikrát již tady byla i postřiková firma. Největší strach mám o děti, nejvíce byla poštípaná má devítiletá dcera,“ stěžuje si Michálková, která dceru kvůli strachu už samotnou nepouští ani ven a na procházky chodí k rodičům do Horního Jiřetína.

„Tohle nejsou lidi, když se vykálejí na chodbě. Nebo si stoupnou na schodiště a čůrají. Slušní lidé ale už dostali strach cokoliv komentovat,“ dodala Michálková.