Strážníkům poprvé pomáhala jejich mobilní služebna a také těžkooděnci a psovodi. „Přijdeme znovu,“ vzkázali nočním živlům po razii.

Na dodržování nočního klidu, na výtržnosti a pouliční rvačky na janovském sídlišti, především v okolí Hamerské ulice, se před prodlouženým víkendem zaměřily zesílené hlídky městské policie.

V akci byly v Janově na dvě desítky strážníků. Jejich šéf Zdeněk Urban řekl, že městská policie eviduje stížnosti místních obyvatel na dlouhodobé potíže a rušení nočního klidu na sídlišti.

„To byl také důvod, proč jsme se rozhodli posílit páteční noční směnu o další policisty a zaměřili jsme se v centru Janova hlavně na návštěvníky nočních podniků,“ vysvětlil Urban. Podle něj jde o nejhorší místo v Janově, kde si obyvatelé stěžují na to, že se večer nebo k ránu nevyspí kvůli hluku hostů, kteří opouštějí noční podniky.

Při kontrolách strážníci museli použít sedmkrát donucovací prostředky. Uložili deseti lidem blokové pokuty hlavně za rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy.

Akce začala po dvaadvacáté hodině a končila v sobotu kolem páté ráno.

Do centra Janova nejprve přijela mobilní služebna litvínovských strážníků v doprovodu dalších vozidel. Krátce poté už strážníci řešili první incident - rvačku dvou mužů u nedaleké restaurace. Incident se neobešel bez krve. Zraněného muže musela do nemocnice transportovat přivolaná sanitka.

Další incident se k ránu odehrál před kasinem. Tam po vzájemné hádce neuposlechlo výzvu policie několik mladíků. Zakročit museli i těžkooděnci. Výtržníky zpacifikovali.