Po řešení záležitostí na problémovém sídlišti se mají strážníci věnovat také běžnému veřejnému pořádku a dopravě. „Jinak v nás obyvatelé Janova ztratí důvěru,“ uvedl Volák.

Právě spory mezi starousedlíky a nepřizpůsobivými přistěhovalci jsou už půl roku v Litvínově nejžhavějším tématem a vedly k několika demonstracím.
Městské policii má v Janově pomoci nová mobilní služebna, nový hlídkový vůz a posílení sboru o čtyři strážníky. Starosta by chtěl počty městských policistů rozšířit ještě více, zatím na to ale nemá vyčleněné prostředky. Litvínov rovněž požádal ministra vnitra Ivana Langra o navýšení tabulkových míst ve městě o deset státních policistů.

Od listopadu do března strážníci v Janově uložili pokuty za více než devadesát tisíc korun, a to za přestupky ve veřejném pořádku a v dopravě. „Kdo tyto pokuty nebude chtít uhradit, nastoupí na něj od 1. června exekutor,“ uvedl místostarosta Martin Klika. Na konci května totiž v Litvínově končí amnestie, která má být posledním varováním pro dlužníky.

Kdo si přijde do té doby uhradit dluhy nebo si domluvit splátkový kalendář, tomu město odpustí penále.