Primátor Jan Paparega je volebním lídrem hnutí ProMOST, které vyhrálo komunální volby v Mostě s velkou převahou, ale ne s pohodlnou většinou. Proto nastává složité období vyjednávání o vytvoření nové vládnoucí koalice. ProMOST jako vítěz zatím drží v ruce trumfy.

Co říkáte na vítězství ve volbách?
V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří přišli k volbám a podpořili nás. Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit v tak silné konkurenci a za stavu, kdy proti nám byla vedena velmi negativní kampaň.

Jan Paparega, lídr hnutí ProMOST, které v Mostě vyhrálo komunální volbyProč vám podle vás dali Mostečané nejvíce hlasů?
Volební výsledek chápu tak, ze naše práce má smysl a lidé nám věří. Neslibujeme totiž nesplnitelné. Snažili jsme se uplynulé čtyři roky napravovat to, co nám tu naši předchůdci zanechali a zároveň pracovat na projektech, které Most posouvají dopředu.

Jak hodnotíte výsledek ostatních stran?
Překvapením je pro mě neúspěch ČSSD, která je tradiční politickou stranou a v zastupitelstvu měla vždy své zastoupení. Výsledky ostatních uskupení jsem vesměs předpokládal a všem, kteří uspěli, gratuluji.

Co vás nejvíce během těchto voleb překvapilo?
Velmi mě mrzí, že někteří lidé v Mostě věří takovým nesmyslům, jako je „výstavba vesnice pro lůzu“. Nerealizovatelný nesmysl, který problémy v Mostě nevyřeší.

Chcete se opět ucházet o místo primátora?
Vše záleží na povolebním vyjednávání.

Co teď bude hnutí ProMOST dělat, aby upevnilo svou pozici lídra v zastupitelstvu?
Jsme připraveni jednat o sestavení smysluplné a stabilní koalice.

Pokud se vám podaří sestavit vládnoucí koalici, co hodláte v Mostě změnit jako první?
Je třeba neustále pracovat na zvýšení bezpečnosti občanů ve městě a intenzivně jednat s vládou o systémových opatřeních, která nám byla na jednání v září přislíbena ze strany premiéra Babiše. A samozřejmě začít plnit sjednané programové prohlášení.