Ve středu pokračuje v Týdeníku Mostecko seriál Jak jsme žili na Mostecku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Mostecka a Litvínovska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V další části seriálu o historii regionu Jak jsme žili na Mostecku, čtenáři najdou díl věnovaný německému fotbalu. Stejně, jako i v jiných příhraničních regionech, i na Mostecku byl snad v každé obci a každém městě alespoň jeden německý fotbalový klub.

Prohlédněte svá alba Ilustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu mostecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Zakladatelka a bývalá ředitelka okresní agrární komory, držitelka Ceny hejtmana za regionální rozvoj, Ludmila Holadová
Museli jsme zaplatit i sovětské vlaječky, vzpomíná zakladatelka agrární komory