Děti od pěti šesti let po šestnáctileté mladíky totiž zrovna zajímá jediné – fotbalový míč. Už dva měsíce se pravidelně scházejí na trénincích, které pro ně organizuje nové občanské sdružení Averroma.

„Byli by to darebáci, kdyby se jenom tak potulovali po sídlišti. Když jsme je viděli kopat si s míčem, napadlo nás je takhle zaměstnat,“ říká Petr Bažo, jeden z trojice zakladatelů sdružení, jehož překlad zní Jiní Romové.

„Nebylo jednoduché sem kluky dostat,“ dodává jeho kolega František Nistor.

Podařilo se a Maradonové, o které se v Chánově dosud nikdo organizovaně pořádně nestaral, se scházejí několikrát do týdne na trénincích.

Když jim fotbal půjde, čekají je i regulérní zápasy. Tedy jen toho, kdo se bude i mimo tréninky slušně chovat a bude mít dobré výsledky ve škole. „Měla by to být taková motivace,“ říká Bažo.

Ještě s Markem Cisárem se starají o kluky zadarmo, ve svém volném čase. Začínají pomáhat i rodiče. „Je to fajn, jinak bysme se nudili,“ říká Patrik Miškovič, který ještě před chvílí uklízel malé zarostlé hřiště za velkým fotbalovým. I to má jednou sloužit ke sportování.