Pořádání dvacátého srazu fanoušků jste pro Litvínov zamluvil s předstihem. Proč? Kvůli jubileu?
V roce 2013 se v Berouně začalo řešit, kdo si vezme jaký sraz v následujících letech, konkrétně osmnáctý a devatenáctý ročník. Já jsem tam tehdy dopředu řekl, že Litvínov si vezme dvacátý. Chtěl jsem ten jubilejní. Čím víc se to ale blížilo, tím méně jsem si byl jistý.

Takže nejdříve došlo na nadšené rozhodnutí a pak na pochybnosti?
Vzpomněl jsem si, kolik bylo práce se čtrnáctým ročníkem, co jsme tu pořádali v roce 2010. Došlo mi, jak jsem si tenkrát po čtyřech dnech uvědomil, že bych se už měl osprchovat. Já na to prostě vůbec neměl čas. Tři noci jsem nespal a jenom kmital. Byl jsem nesmírně vyčerpaný. Na tohle jsem si vzpomněl. Přišel jsem proto loni na srazu ve Zlíně s úvahou, jestli to nepřenecháme někomu jinému. Ostatní litvínovští fanoušci mě ale v podstatě přehlasovali. Ze Zlína jsme tak odjeli s tím, že další sraz bude definitivně v Litvínově.

Sraz bude od soboty do úterý. Takhle je to každý rok?
Sraz každoročně vychází na první červencové dny. Většinou je od pátku do pondělí. O přesném termínu pak rozhodují i dva svátky. Letos to bylo trochu komplikované tím, že jsou v úterý a ve středu. Zvažovali jsme variantu, která je nejdramatičtější pro pořadatele, tedy že bude od pátku do středy. To by ale bylo tolik dnů, že by to podle mého bylo nezvládnutelné, protože účastníci podle nepsaného pravidla jezdí ještě o den dříve. Takže jsme nakonec zvolili variantu, že začneme v sobotu, lidi přijedou v pátek a snad je v úterý dostaneme pryč.

Kolik fanoušků dorazí?
To je všechno ve fázi odhadů a dohadů. Událostem vytvořeným na Facebooku nevěřím, protože zaškrtnout políčko „zúčastním se" je hrozně jednoduché. Poznáme to až tady. Srazový rozpočet jsme postavili na 200 lidí, ale před těmi šesti lety jich tu bylo 350. Myslím si, že by ten počet nakonec mohl být podobný. Myslím, že přijde i dost místních třeba jen na jeden den. I tuhle možnost totiž nabízíme. Návštěvníci si mohou koupit buď vstupenku na celý sraz, nebo jednodenní. Vstup je zpoplatněný, protože z pořádání srazu plynou náklady, které se z něčeho zaplatit musí.

Přijede i někdo ze zahraničí?
Určitě přijedou kluci z polské Osvětimi. Dorazí i Němci. Zatím nevím, zda přijede někdo ze Slovenska.

Na jaké známé hokejové tváře se fanoušci mohou těšit?
Srazy většinou nejsou spojované se známými hokejovými tvářemi, ale přesto jsem si dovolil někoho pozvat, protože bez takových zpestření to zkrátka dělat neumím. Sraz se mnou slavnostně zahájí mistr světa a litvínovský generální manažer Robert Kysela. Hned první večer se tu ukáže Kuba Petružálek jako DJ. Možná bude přítomný už odpoledne, ale to zatím nevím. Jirka Šlégr by měl v neděli přinést ukázat nějaké trofeje, co vyhrál. A možná přijde ještě někdo, ale to ještě uvidíme. Nechci to teď slibovat.

Jakub Petružálek se vůbec poprvé někde objeví jako hráč Třince. Jak na něj budete vy, litvínovští fanoušci, reagovat?
Nevím, jak lidi zareagují. Neřeším to. Vím ale, jak na něj budu reagovat já. Věděl jsem už déle, že nebude v Litvínově. Kdybych ho tu nechtěl, nezval bych ho. Na mém vztahu k němu se nic nemění. Může na něj třeba někdo pískat, ale osobně si myslím, že v rámci této akce se to nestane. Lidi si to asi spíš nechají až na hokej. Tam budou schovaní za masou lidí a bude tak snazší zapískat na kluka, kterého tu před rokem plácali po rameni a považovali ho za poloboha. Já se na Kubu těším a zároveň věřím, že se sem k nám do Litvínova jako hráč jednou vrátí.

Vaše přítelkyně je fanynka Třince. Předpokládám, že Kubův přesun přivítala.
Myslím, že celkově ho v Třinci uvítali. Co jsem četl, tak ohlasy jsou většinou pozitivní.

Mluvilo se o tom, že fotbal by si mohl přijet zahrát tým České televize. Klapne to?
Tým České televize dorazí, ale nevíme, zda tu jeho členové budou sportovat. Určitě sem přijedou natočit reportáž. Hodně lidí od nich je ve Francii na fotbalovém šampionátu nebo na dovolených, takže možná nedají tolik lidí dohromady. Nabídl jsem jim ale i variantu, aby se zúčastnili nějaké ze soutěží pro jednotlivce. Třeba Ondra Zamazal by si mohl zahrát stolní hokej. Uvidíme.

Poučil jste se z toho předchozího srazu v tom smyslu, že něčeho se chcete určitě vyvarovat a že naopak něco rozhodně nesmí chybět?
Ano, ale myslím, že jsem se stejně nevyvaroval. Věděl jsem, kde jsme v roce 2010 jako pořadatelé dělali chyby, a přesto se některé z nich opakují. Z toho tehdejšího srazu jsem si také odnesl ponaučení, že to nemusí být hudební festival. Že je sice fajn, když večer bude muzika, ale že ji nemusí dělat hvězda, která chce desítky tisíc. Jsem si jistý, že kapely, co zahrají letos, budou bezvadné a pobaví úplně stejně jako kapela, která stojí hromadu peněz. Pokud jde o to, co nemůže chybět, pak musím zmínit ohňostroj. Neodpustil jsem si ho, musí být. Zařídil jsem ho jako první, když jsme ještě ani neměli rozpočet.

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM 20. ROČNÍKU SRAZU HOKEJOVÝCH FANOUŠKŮ

2. 7. 2016 – Sobota
10:00 – 16:00 – Příjezd účastníků do areálu
17:00 – Oficiální zahájení akce: přivítání účastníků na hlavním pódiu
17:15 – Seznámení s programem srazu: zápis do všech turnajů
17:45 – Focení s Masarykovým pohárem
18:30 – Test z pravidel ledního hokeje – hokejový rozhodčí – debata a názorná ukázka
20:00 – Koncert My? (Teplice)
22:30 – DJ Jakub Petružálek

3. 7. 2016 – Neděle
11:00 – Fotbalový turnaj mezi jednotlivými kluby
13:00 – Turnaje v petanque
13:00 – Turnaj ve Stiga hokeji
14:30 – Turnaj klubů v přetahování lanem
16:00 – Pivní štafeta
18:00 – Zajímavý host s překvapením
20:00 – Koncert – Josef Šutara band
21:30 – Koncert – Ghost of Attic (Litvínov)

4. 7. 2016 – Pondělí
10:00 – Výlet pro vybrané účastníky na autodrom, pro ostatní prohlídka prostor ZS Ivana Hlinky
16:00 – Utkání Čechy vs. Morava (fotbal)
17:00 – Vyhlášení výsledků všech turnajů
18:00 – Tombola
20:00 – Koncert Hardox (Most)
22:30 – Ohňostroj

5. 7. 2016 – Úterý
12:00 – Oficiální ukončení akce