V pátek pokračuje v tištěném Mosteckém deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Mostecka a Litvínovska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992. 

V další části našeho historického seriálu připomene dnes již zaniklou mosteckou nemocnici. Před demolicí v 70. letech minulého století se jí říkalo Okresní ústav národního zdraví. Areál se nacházel v ulici Pražská. Nová nemocnice na úpatí kopce Ressl se otevřela v roce 1975.

Prohlédněte svá alba Ilustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu mostecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Bývalá 17. ZŠ v Mostě.
Policisté v Mostě hledají azyl, najít by jej mohli v opuštěné škole