V seriálu Jak jsme žili na Mostecku přinášíme archivní snímky z obcí Ústecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V dalším díle našeho seriálu se podíváme na zimní dopravní nehodu  na silnici Fláje – Český Jiřetín.

Asi se jedná nemilou vzpomínku na zimu roku 1968 pro řidiče osobního automobilu Škoda Octavia Combi, který dne 29. prosince havaroval na silnici Fláje – Český Jiřetín. Na zasněžené vozovce se srazil s linkovým autobusem. Jak vyplývá z dokumentace nehody, autobus v úseku, kde je značkou vyznačeno upozornění na ztížený úsek silnice v délce 2 kilometry, nejspíš dostal smyk a čelně narazil do protijedoucího osobáku. Zatímco Octavia měla značně poničený předek, autobus vyvázl téměř bez poskvrny.

Příště se podíváme na dubnovou dopravní nehodu v Záluží.

 

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu chomutovsky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.