V seriálu Jak jsme žili na Mostecku přinášíme archivní snímky z obcí Mostecka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Nebyl to apríl! Dnešní díl našeho zajímavého a unikátního seriálu věnujeme události z 1. dubna roku 1966.
Jedná se o dopravní nehodu, k níž došlo na silnici z Litvínova do Záluží, na odbočce k tehdejšího hlubinnému dolu Vítězný únor. Srazil se zde nákladní automobil Praga V3S a motocykl ČZ 175 ccm. Ke střetu došlo při odbočování nákladního auta směrem k dolu. Motocyklista se jej zrovna v době, kdy začal odbočovat, asi snažil předjet a došlo ke srážce. Ze spisu a fotodokumentace není patrno, že by byl při nehodě někdo zraněn.

 

Příště se podíváme na noční nehodu u Mostu z roku 1960.

 

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu mostecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.