Rozesílání SMS zpráv nebo obecní rozhlas. Tyto varianty se chystá blíže prozkoumat vedení Litvínova, které po srpnové havárii v chemičce hledá způsob, jak hromadně informovat občany při mimořádných událostech.

Obě varianty, které zpracoval tajemník městského úřadu Josef Skalický, probírali tento týden městští radní na svém pravidelném zasedání. „Zatím jsme žádný závěr neudělali. Informace od pana tajemníka jsme vzali na vědomí a požádali jsme ho, aby je rozkouskoval do větších detailů a doporučil, jaký systém by byl vhodnější," uvedla starostka Kamila Bláhová.

Město nemá stanovené priority, tedy zda pro něj bude rozhodující například cena. „Žádné priority jsme zatím nestanovili. Chceme, aby to bylo efektivní i finančně únosné," doplnila starostka.

Tajemník Josef Skalický by jako ideální řešení viděl realizaci obou možností. „Nyní to musíme dopracovat a nakonec z toho může třeba vzejít, že jednu variantu zrealizujeme hned a na druhé budeme dále pracovat," nechal se slyšet Skalický.

Detailněji rozpracované varianty má předložit na příštím jednání rady, tedy za necelé dva týdny. „Na příštím zasedání radních se k tomu vrátíme a měl by z toho vzejít nějaký konkrétní výstup," dodal Skalický.

Město začalo způsob hromadného informování obyvatel hledat po výbuchu a požáru v areálu chemických závodů, ke kterému došlo 13. srpna. Lidé si stěžovali, že informaci o této události získali od radnice pozdě nebo vůbec. Úřad tehdy zaúkoloval městské policisty, aby projížděli městem a hlásili prostřednictvím megafonů, co se stalo. Radnice se také pokusila vstoupit do sirénových bodů. To ale nebylo takto narychlo možné.