Sportovní hry seniorů včera v Meziboří odstartovala olympijská vítězka Miloslava Rezková Hübnerová. Bývalá skokanka do výšky přijela hlavně do tamní základní školy na besedu se žáky. Při příležitosti návštěvy horského města ale zároveň zahájila i tradiční seniorské soutěže. Důchodci závodili v šesti disciplínách, například v házení kroužků na tyč, v kuželkách nebo šipkách.

„Sportem se lidé udržují ve formě a je jedno, jestli je mladý nebo starší. Je to príma a člověk nemyslí na veškeré neduhy,“ řekla včera Deníku bývalá atletka Miloslava Rezková Hübnerová, která získala zlatou medaili na letních olympijských hrách v Mexiku v roce 1968 a zlatou medaili na mistrovství Evropy v Athénách v roce 1969.

„Dnes už aktivně nesportuji, jelikož jsem poničená, ale občas si zacvičím kvůli zpevnění břicha. Je to ale potíž, nyní mě čeká operace kyčlí,“ dodala olympijská vítězka.

Mezibořští důchodci včerejší závody pojali i jako přípravu na velké sportovní hry seniorů. Ty se letos budou konat v Litvínově. Čtyřiadvacátý ročník sportovních her, které pořádá Regionální Svaz důchodců, se uskuteční již 19. května na letním stadionu. Tam už ale senioři změří síly s důchodci z Mostu, Ústí nad Labem, Litoměřic, Roudnice a Bíliny. Každoročně na seniorské závody jezdí stovky aktivních důchodců. „Soutěžní disciplíny nejsou těžké, kdyby se ovšem trénovalo, bylo by to jednodušší. Já například neovládám házení šipkami,“ řekla včera devětasedmdesátiletá Anna Stýblová.