Město Most chce za necelých třiačtyřicet milionů korun dokončit dešťovou a splaškovou kanalizaci ve své průmyslové zóně Joseph u obce Havraň, kde se chtějí usídlit další investoři. Společnost Europahause chystá závod na výrobu dřevěných domků, její partnerská firma Czech Econergy stavbu elektrárny, kde zdrojem bude biopalivo, dřevěný odpad. Město hodlá v zóně vybudovat také novou obslužnou komunikaci a zahájit podle smlouvy skrývku ornice kvůli rozšiřování závodu firmy Nemak.

V Mostě má postupně vzniknout až 600 nových stání pro kontejnery. Dlouhodobý projekt počítá s vynaložením dvaceti milionů korun. Bude záležet na finančních možnostech radnice. Cílem je zvýšit počet nádob na recyklovatelný odpad a využít zisku ze třídění k podpoře ekologického nakládání s odpady. „Chceme obyvatele k třídění více motivovat,“ prohlásil několikrát v minulém roce primátor Vlastimil Vozka (SMM). Od března má pomáhat i nový sběrný dvůr, který ve svém areálu u dopravního podniku otevřou pro veřejnost zdarma technické služby.

Do letoška přechází pozastavený projekt rekonstrukce sportovní haly za 260 milionů korun. Odborníci upravili dokumentaci, se kterou se město pokusí získat státní dotaci na první část generální opravy. Na žádost knihovníků vzniká nová verze plánu na přestavbu knihovny, myslí i na přístup invalidů ke knihám.

Na jaře by žáci 1. ZŠ měli používat modernizované školní hřiště s umělým trávníkem, osvětlením a šatnami. Dokončit se má projekt na kompletní rekonstrukci sportoviště u 3. ZŠ a přestavba nosných konstrukcí střechy v Areálu netradičních sportů.

O 93 míst se rozšíří parkovací plochy v ulici Česká mezi „šestistovkami“. Realizace se loni nestihla, na letošek přechází tři miliony korun. Bude osvětlení u přechodů pro chodce, vzniknou i nové chodníky. V plánu je 61 nových parkovacích míst v ulici Zdeňka Fibicha, 46 v ulici Mikuláše Alše, 30 v ulici Prokopa Holého, 48 u kina Kosmos, 36 v ulici Karla Marxe, 66 poblíž ulice Jana Husa a 105 podél třídy Budovatelů od Komerční banky k ulici Maxe Švabinského. Výstavbu 84 míst pro auta u bloku 406 blokují spory o pozemky.

Senioři z penzionu Astra se dočkají rekonstrukce osmi bytů, které nevyhovují hygienickým normám, a strážníci šatny ve své centrální služebně v centru Mostu, která získá nástavbu.

Přehled investičních akcí přecházejících z roku 2007 schválili zastupitelé před Vánocemi s rozpočtem na Nový rok. Bývalý primátor Vladimír Bártl (ODS), který na hlasování chyběl, později kritizoval, že rozpočet je „projídán“ a že chybí peníze na rychlejší rozvoj města. „Rovněž na opravy komunikací půjde minimum peněz,“ uvedl Vladimír Bártl.

Z „projídání“ městského rozpočtu a z nedostatečných oprav chodníků byla v minulém volebním období obviňována tehdejší opozicí a částí veřejnosti i bývalá mostecká vláda včele ODS.