Deník včera zjistil, že komerční areál v ulici Okružní zabere území velké jako fotbalové hřiště. Obchodní dům s parkovištěm pro 145 aut chce postavit firma Pronájem a využití nemovitostí Praha. Stavební úřad zahájil územní řízení a chystá veřejné projednání záměru.

Nákupní středisko bude podle dokumentace jednopodlažní, bude mít tvar písmene L a bude dlouhé téměř sto metrů a široké až 67 metrů. Zastavěná plocha dosáhne 4 306 metrů čtverečních. Pokud se schvalování záměru neprotáhne a investor získá stavební povolení, měl by stavbu zahájit a dokončit v roce 2008. Stavba potrvá půl roku.

Úřad stanovil veřejné ústní jednání na pátek 18. ledna od 11 hodin v zasedací místnosti číslo 101 v budově magistrátu. „Veřejné projednávání nařizuje stavební zákon,“ řekl Stanislav Franta, vedoucí stavebního úřadu. Největší váhu na jednání budou mít závazná stanoviska dotčených orgánů a účastníků řízení.

Soukromý stavební pozemek, na němž měl původně stát obchod s nábytkem, leží v bývalém jabloňovém sadu, kde už stojí Baumax, Lidl, Penny, Interspar, zrušená Edeka, obchod s oblečením a čerpací stanice.

Další nové nákupní centrum by mělo v příštím roce vzniknout mezi Penny a Intersparem (s touto investicí souvisí plánovaná stavba okružní křižovatky na střetu ulic Česká - Velebudická).

Rozšiřovat by se měl v roce 2008 také Baumax, který počítá s přístavbou naproti plánovanému obchodnímu centru v ulici Okružní.
Lokalita na rozhraní sídlišť Liščí Vrch, Výsluní a Zahradní se nachází v mírně svažité městské části V sadech, na jejímž horním okraji stojí vily a sportovní centrum Tornádo.

Podle dostupných informací by s výstavbou ohlášených komerčních center neměly být problémy. Investoři si vybrali travnatou pláň určenou ke smíšené městské zástavbě, kde s provozovnami služeb počítá územní plán města Mostu.

V příštím roce se bude v Mostě v souběhu stavět nebo rekonstruovat řada objektů. Firma Metrostav má na jaře dokončit na 1. náměstí stavbu největšího obchodního domu Central Most, který začne konkurovat ostatním prodejnám. „Víme, že Central Most bude úspěšný,“ řekl už dříve pro Deník investor Omar Koleilat.

Město Most chce v příštím roce investovat do stavebních úprav mateřských škol, stavby nového mostu k nádraží a nevylučuje ani zahájení velké rekonstruce sportovní haly za čtvrt miliardy korun.