Gigathlon. Závod v běhu, plavání, in-line bruslení a jízdě na silničním a horském kole se bude poprvé konat v Mostě. Stovky lidí z České republiky a zahraničí se přihlašují i do dalších masových sportovních soutěží - do nočního běhu v centru města a bruslařského maratonu na Matyldě. V srpnu se spustí elektronická registrace na Běh kolem Jezera Most. Pořadatelé rádi využívají zázemí, které město pro sportovní cestovní ruch nabízí.

„Maratony se obvykle jezdí ve městech, ale bývají v nich problémy s uzavírkami komunikací. Okruh na Matyldě je bez aut, je rovný a splňuje parametry,“ sdělil ředitel 5. ročníku bruslařského maratonu Martin Jirsa z Inline Skating Club Praha.

Policejní vrtulník hasí požár u Hřenska
Sucho zvyšuje nebezpečí požárů. Meteorologové varují před vysokým rizikem

Závody Most42inline se pojedou v neděli 2. září a jsou i pro veřejnost. Očekává se na tři sta účastníků. Hlavní soutěž na 42 kilometrů bude součástí Mistrovství ČR v silničním in-line maratonu, bruslaři se už ale přihlašují i na kratší tratě, na Mosteckej tucet a na dětské závody.

Den před maratonem bude vytížená Matylda hostit Gigathlon, který vznikl ve Švýcarsku. Start a cíl budou v Labe Aréně v Račicích na Litoměřicku, Most poskytne 1. září prostor pro plavání, běh, horská kola a bruslení. Dvoudenní soutěž je i pro nadšence a týmy kamarádů, kteří chtějí zvládnout během víkendu všechny disciplíny dvakrát. Pro zájemce proběhne 11. a 12. srpna na Matyldě tréninkový in-line kemp.

Ve stejnou dobu, 11. srpna, vypukne největší zážitková běžecká akce, Night Run Most. Davy lidí s čelovkami vyrazí z 1. náměstí do parku Šibeník, odkud se po 10 a 5 kilometrech vrátí zpět. Prozatím bylo na startovní listině už 668 závodníků.

Tak vypadal noční běh v roce 2016: 

V půlce srpna má začít registrace na tradiční Běh kolem Jezera Most, který se koná 28. října v den oslav 100. výročí republiky a letos se více zaměří na mládež. „Pro dospělé běžce zůstává vše stejné. Novinkou bude Běh příběhů, ve kterém mezi sebou budou závodit o ceny dětské domovy,“ sdělil organizátor Petr Pabišta. U startu a cíle v areálu kostela zazpívá Pavel Callta s kapelou. Běžce čekají tratě dlouhé 11 a 4,5 km.

Tak se kolem Jezera Most běhalo loni:

Nejvíce ubytovacích kapacit vyprodá 1. a 2. září motoristický sport, prestižní závod tahačů Czech Truck Prix na autodromu. Podle mluvčího závodiště Jana Foukala má přijet do Mostu kolem 90 tisíc fanoušků z ČR a mnoha dalších evropských i mimoevropských zemí. „Je to nejsledovanější a nejatraktivnější podnik sezony,“ dodal mluvčí.

Rušno bude i na mosteckém letišti, kde 1. až 10. srpna budou zkoušet své kousky američtí letečtí akrobaté. Mostečané mají být shovívaví od 9 do 20 hodin, kde se očekává větší hlučnost.

Czech Truck Prix na mosteckém autodromu.
Prestižní Czech Truck Prix získal záštitu ministryně Dostálové